Trwa ładowanie...

Pchacz do 100 zł – przegląd najtańszych modeli

Pchacz dla dzieci, potocznie znany jako chodzik lub jeździk, to nic innego jak przedmiot na kółkach, który ułatwi maluchowi stawiać pierwsze kroki i przemieszczać się z jednego miejsca w drugie. Może przy tym przybrać różne formy i kształty. Pchacze mogą być wyposażone w różne dodatkowe interaktywne funkcje. Wybór pchaczy dla dzieci na rynku jest ogromny. Możemy kupić model do 200 zł pchacza dla niemowlaka. Jaki wybrać do 100 zł?

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"
spis treści

1. Pchacz – zalety

Kiedy maluch zaczyna stawać na nogi zazwyczaj robi to nieporadnie. Chodzenie niemowląt to liczne upadki, które bardziej przerażają rodziców, a nie samego malca. W początkowym okresie chodzenia chcąc ułatwić sobie zadanie, dziecko zaczyna podpierać się o meble. Malec wykorzystuje taboret, krzesło lub inne przedmioty, których może się chwycić i sunąć przed sobą. Jednak rozwiązaniem, które pomoże poczuć się malcowi pewniej i bezpieczniej, a rodziców pozbawi konieczności ciągłej asekuracji, są pchacze dla dzieci. Dzieci je uwielbiają ponieważ pomagają im przemieszczać się pomiędzy gąszczem mebli i osiągać cel. Dotarcie z punktu A do punktu B to dla malca olbrzymie wyzwanie. Pchacze mogą służyć jako pojemniki na klocki oraz kosze do przewożenia ulubionych zabawek dziecka. Zapewniają stabilność, a przy tym bezpieczeństwo i pozwalają dziecku stawać pierwsze kroki wspierając rozwój ruchowy niemowlęcia, bez przykrych i bolesnych upadków.

2. Pchacz – rodzaje

Pchacze dla dzieci są dostępne w kilku rodzajach. Wybór na rynku jest ogromny. Jaki pchacz będzie odpowiedni dla malucha? Wyróżniamy pchacze tradycyjne, zbudowane z tworzywa sztucznego, które nie posiadają dodatkowych funkcji. Służą jedynie stabilizacji i pomocy przy przemieszczaniu się dziecka. Kolejnym rodzajem są pchacze interaktywne. Dlaeczego warto inwestować w zabawki edukacyjne dla niemowląt? Wyposażone w kolorowe, świecące elementy, które po dotknięciu zaczynają odtwarzać różne melodie, zachęcają do zabawy i wykonywania prostych poleceń. Pchacze dla dzieci mogą być również wykonane z drewna i posiadać elementy, które służą jako niezależne zabawki, jak klocki czy drabinka. Tak naprawdę różnorodność pchaczy dla dzieci jest ogromna i wszystko zależy tak naprawdę od sumy, którą chcemy na nie przeznaczyć.

3. Pchacz do 100 zł- Kinderplay Chodzik Pchacz Edukacyjny

Jednym z oferowanych na rynku pchaczy dla dzieci do 100 zł jest interaktywny, edukacyjny pchacz Kinderplay. Jest to centrum zabawy wyposażone w szereg kolorowych zabawek zarówno dla dzieci raczkujących i tych zaczynających stawiać pierwsze kroki. Stałe elementy popychacza to kolorowa książeczka, lusterko, tarcza telefonu z numerami oraz obrotowe kolorowe elementy. Z pchacza Kindrplay dziecko może wyciągnąć pianinko, tablicę na której zapisane elementy znikają oraz telefon z grzechotką. Jakie są wady pchacza Kinderplay? Na pewno to, że jest zrobiony ze sztucznego tworzywa, który niekoniecznie jest przyjemny z dotyku, Ponadto posiada plastikowe kółka, które sprawią że popychacz będzie niestabilny na śliskim podłoży. Zaleta chodzika to niewątpliwie długi okres gwarancji, który trwa 2 lat. W sprzedaży internetowej cena Pchacza Kinderplay to 64 złote.

Zobacz także:

4. Pchacz do 100 zł - Linkbaby Chodzik Interaktywny Muzyczny

Kolejnym pchaczem jest interaktywny chodzik Linkbaby, przeznaczony dla dzieci powyżej 1-go roku życia. Chodzik Linkbaby jest wyposażony w edukacyjny panel, który można zdjąć z pchacza. Czego uczą zabawki interaktywne? Ułatwia on dziecku poznawaniepierwszych słów , liter, cyfr i kształtów. Istnieje również wersja angielska chodzika. Jest wyposażony w efekty świetlne i dźwiękowe. Minusem jest brak informacji o długości gwarancji, a także plastikowe kółka mogące sprawiać kłopot na terakocie. Cena pchacza Linkbaby to 89 zł.

5. Pchacz do 100 zł - Chicco Chodzik Pchacz Hippy

Pchacz Chicco Hippy przewidziano dla dzieci od 9-go miesiąca życia. W swoim podstawowej funkcji pchacza wspomaga chodzenie niemowląt. Pchacz Chicco Hippy jest niezwykle kolorowy i zabawny. Stylistyka zabawki nawiązuje do wesołego autobusu z lat 60tych. Olbrzymia zaleta pchacza Chicco Hippy to cztery duże koła, dzięki którym pchacz pomaga dziecku złapać i utrzymać równowagę w trakcie przemieszczania się oraz zapewnić bezpieczeństwo. Pchacz oferuje wiele zabaw, które pobudzają rozwój ruchowy, wrażliwość wizualną oraz zdolność logicznego myślenia. Wadą jest brak informacji na temat gwarancji. Zalety pchacza Chicco Hippy to wspomniane wcześniej duże koła oraz solidność wykonania. Pchacz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pchacz Hippy ile kosztuje? Ceny zaczynają się od 85 złotych.

6. Pchacz do 100 zł - SMOBY Chodzik Pchacz Spacerówka Wózek dla lalek 2 w 1 Mini Kiss.

Kolejną propozycją pchacza dla dzieci do 100 zł jest Smoby Mini kiss. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 18go miesiąca życia. Jest to zarówno pchacz jaki i wózek dla lalek. Zaprojektowany w intensywnym, różowym kolorze. Ma za zadanie odzwierciedlać zachowania dorosłych w rozwijaniu u dzieci podstawowych uczyć jak troska i miłość. Pchacz posiada cztery kółka z funkcją hamowania. W chodziku można wozić nie tylko lalki dla dzieci, ale również inne ulubione zabawki. Minus pchacza Smoby to fakt, że jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczynek. Producent nie podaje jakim okresem gwarancyjnym obejmuje produkt. Zaletą są stabilne koła z funkcją hamowania, kttre uchronią pchacz przed poślizgiem a dziecko przed upadkiem. Ile kosztuje Smoby Minikiss? Cena zaczyna się od 99 złotych.

7. Pchacz do 100 zł - Ecotoys Pchacz Z 40 Klockami Drewnianymi Dla Dzieci

Co wyróżnia pchacz firmy Ecotoys na tle konkurencji? Otóż jest jedynym pchaczem dla dzieci do 100 zł wykonanym w całości z drewna. Jest połączeniem pchacza oraz drewnianych klocków. Znajduje się ich 40 i są w różnym kolorze oraz kształcie. Olbrzymia zaleta drewnianego pchacza Ecotoys to pozbawienie zabawki ostrych krawędzi co sprawia, że jest on bezpieczny dla dziecka. Na płaskiej podłodze pchacza znajdzie się miejsce na ulubioną zabawkę, książeczkę dziecka z którą malec nie będzie chciał się rozstać w trakcie przemieszczania. Wada drewnianego pchacza to kółka pozbawione gumowej izolacji co może wpływać na stabilność pchacza na niektórych powierzchniach. Ogromnym plusem jest 24 miesięczna gwarancja. Ile kosztuje drewniany pchacz Ecotoys? Na oficjalnej stronie producenta można o kupić za 79 złotych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.