Palenie papierosów przy nerwicy lękowej

Palenie papierosów ma negatywny wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Nałóg tytoniowy nie jest również pomocny przy istnieniu zaburzeń lękowych.

spis treści

1. Papierosy a zdrowie

Nikotyna uzależnia – i to bardzo szybko. Brak papierosa oznacza tak zwany głód nikotynowy. Papierosy tylko pozornie dają energię, łagodzą też stresy i nerwy.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

USG pokazuje, w jaki sposób nikotyna wpływa na rozwój dziecka
USG pokazuje, w jaki sposób nikotyna wpływa na rozwój dziecka [6 zdjęć]

W Polsce w co drugim domu pali się papierosy, a w UE średnio w co trzecim. Polski palacz pali tyle papierosów,...

zobacz galerię

Uzależnienie może wystąpić już po pierwszym zaciągnięciu się papierosem. Bardzo szybko kreuje się sytuacja, która przekonuje nas o tym, że „dymek” łagodzi sytuacje stresowe. Palenie bardzo szybko staje się rytuałem, a odstawienie może spowodować nerwicę lękową i depresję.

Papierosy mają negatywny wpływ na nasze zdrowie
Papierosy mają negatywny wpływ na nasze zdrowie

2. Rzucamy palenie

To musisz wiedzieć:

Aby nie popaść w nałóg nikotynowy, warto nauczyć się w inny sposób walczyć ze stresem oraz negatywnymi sytuacjami. Pomoże nam w tym aktywność fizyczna. Już spacer z psem jest w stanie podziałać dobroczynnie na ludzki organizm. Ruch to znakomity sposób na walkę z depresją i zaburzeniami lękowymi. Eliminuje również kłopoty z bezsennością.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.