Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Palenie papierosów przy nerwicy lękowej

Palenie papierosów ma negatywny wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Nałóg tytoniowy nie jest również pomocny przy istnieniu zaburzeń lękowych.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Papierosy a zdrowie

Nikotyna uzależnia – i to bardzo szybko. Brak papierosa oznacza tak zwany głód nikotynowy. Papierosy tylko pozornie dają energię, łagodzą też stresy i nerwy.

USG pokazuje, w jaki sposób nikotyna wpływa na rozwój dziecka
USG pokazuje, w jaki sposób nikotyna wpływa na rozwój dziecka [6 zdjęć]

W Polsce w co drugim domu pali się papierosy, a w UE średnio w co trzecim. Polski palacz pali tyle papierosów,...

zobacz galerię

Uzależnienie może wystąpić już po pierwszym zaciągnięciu się papierosem. Bardzo szybko kreuje się sytuacja, która przekonuje nas o tym, że „dymek” łagodzi sytuacje stresowe. Palenie bardzo szybko staje się rytuałem, a odstawienie może spowodować nerwicę lękową i depresję.

Papierosy mają negatywny wpływ na nasze zdrowie
Papierosy mają negatywny wpływ na nasze zdrowie

2. Rzucamy palenie

To musisz wiedzieć:

Aby nie popaść w nałóg nikotynowy, warto nauczyć się w inny sposób walczyć ze stresem oraz negatywnymi sytuacjami. Pomoże nam w tym aktywność fizyczna. Już spacer z psem jest w stanie podziałać dobroczynnie na ludzki organizm. Ruch to znakomity sposób na walkę z depresją i zaburzeniami lękowymi. Eliminuje również kłopoty z bezsennością.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.