Trwa ładowanie...

Paczka powitalna dla noworodka. Co zawiera?

 Agnieszka Gotówka
10.01.2023 09:13
Paczka powitalna dla noworodka. Co zawiera?
Paczka powitalna dla noworodka. Co zawiera? (https://stock.adobe.com/)

Paczka powitalna dla noworodka to doskonały prezent dla dziecka, które pojawiło się na świecie. Nie zawiera zabawek, tylko kosmetyki, ubranka i przydatne gadżety. Sprawdzamy, ile kosztuje, co możemy w niej znaleźć oraz co zrobić, by otrzymać darmową paczkę powitalną od znanych marek.

spis treści

1. Paczka powitalna dla noworodka. Hit czy kit?

Kiedy rodzi się dziecko, nie potrzebuje niczego oprócz mleka mamy i bliskości rodziców. Nie jest zainteresowane prezentami, bo całe dnie i noce spędza jedząc i śpiąc. W dobrym tonie jest jednak przywitać maluszka na świecie.

W odpowiedzi na tę potrzebę na rynku pojawiła się powitalna paczka dla noworodka, która zawiera akcesoria dla najmłodszych. Mogą nimi być np. ubranka, czapeczka, szczotka do włosów, gryzak, zawieszka do smoczka lub muślinowa pieluszka.

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"

Paczka powitalna dla noworodka może też zawierać pieluszki, chusteczki nawilżające oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała. Taki zestaw jest więc bardzo praktyczny. To ciekawa formą prezentu, np. od kolegów z pracy lub znajomych.

Gryzak drewniany – pomysł na prezent dla niemowlaka
Gryzak drewniany – pomysł na prezent dla niemowlaka

Zabawka z drewna to świetny pomysł na prezent dla dziecka z okazji baby shower, urodzin lub świąt. Gryzak

przeczytaj artykuł

2. Paczka dla noworodka za darmo?

Wiele polskich szpitali oferuje dla swoich pacjentek darmowe paczki dla noworodka. Otrzymują je młode mamy na oddziałach położniczych, o ile placówka jest partnerem akcji. Niekiedy wydawane są też w szkołach rodzenia oraz gabinetach ginekologicznych.

Darmowa wyprawka dla noworodka zawiera najczęściej próbki kosmetyków, np. kremu na odparzenia, jednorazową pieluszkę, a także materiały reklamowe oraz poradnik dla rodziców. Zawartość pakietu może jednak różnić się w zależności od regionu i pory roku.

Tego rodzaju bezpłatny pakiet powitalny dla noworodka zawiera też formularz, po którego wypełnieniu i przesłaniu dokonamy rejestracji do programu i będziemy mogli skorzystać z kolejnych darmowych próbek otrzymywanych na różnych etapach życia dziecka.

Darmową paczkę dla noworodka ma w swojej ofercie również sklep Biedronka. Po zarejestrowaniu się do Dada Club rodzice otrzymują pieluszki (rozmiar 2), nawilżane chusteczki oraz patyczki higieniczne dla dzieci i niemowląt.

Jak uniknąć oparzeń pieluszkowych u niemowlaka?
Jak uniknąć oparzeń pieluszkowych u niemowlaka?

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego pod wpływem czynników zewnętrznych, takich

przeczytaj artykuł

Warto jednak pamiętać, że choć tego rodzaju prezent powitalny dla noworodka jest darmowy, to w zamian za jego otrzymanie przekazujemy firmie swoje dane, które pozwalają na przesyłanie nam informacji handlowych dotyczących towarów, usług oraz promocji. A to oznacza, że na podamy adres e-mail lub numer telefonu będa przychodzić informacje o nowych ofertach oraz newslettery.

Zachowajmy też czujność: prośba o podanie numeru karty czy konta bankowego, numeru dowodu osobistego czy numeru PESEL jest niepokojąca i zdecydowanie lepiej zrezygnować z wartej kilkanaście złotych paczki niż później mieć problemy związane z wyłudzeniem danych.

3. Bezpłatne prezenty powitalne dla noworodka. Czy warto?

Wielu rodziców chwali sobie to rozwiązanie, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy liczy się każdy grosz. Próbki produktów dla dzieci pozwalają też sprawdzić, czy dany produkt, np. kosmetyk, nie uczula delikatnej skóry noworodka i jest dobrze tolerowany.

Pamiętajmy jednak, by korzystać z paczek powitalnych od znanych marek i przed udostępnieniem swoich danych dokładnie przeczytać regulamin.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze