Chemik rozwiązał pracę domową dziecku. Nie takiej oceny się spodziewał
Rodzice często wykonują prace domowe za dzieci, by ułatwić im naukę i zdobycie lepszych stopni. Niestety, nie zawsze takie praktyki kończą się dobrą oceną.
1. Jedynka za pracę domową
W internecie nie brakuje historii rodziców, którzy z humorem lub irytacją wspominają oceny otrzymane od nauczycieli za prace domowe wykonane w imieniu swoich dzieci. Jakiś czas temu pojawiła się opowieść o matce, która przyszyła guziki za córkę i dostała tróję czy ojcu, który jako ekspert w dziedzinie rysunku technicznego poprawiał pracę dziecka i również został oceniony niesprawiedliwie.
Jednym z zabawniejszych przypadków był ojciec, który celowo popełnił dwa błędy w rysunku, aby sprawdzić czujność nauczycielki, jednak te przeszły one niezauważone.
"Kiedyś zrobiłem za dziecko rysunek techniczny do szkoły. Powiedziałem dzieciakowi, że w rysunku są dwa błędy, które rozmyślnie zrobiłem, żeby sprawdzić, czy nauczycielka kuma to, czego uczy - nie zauważyła" - napisał.
Na platformie X krąży mem, który wyśmiewa sytuacje, w których rodzice otrzymują niskie oceny za prace domowe wykonane za dzieci.
Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Jeden z internautów opowiedział, jak jego wujek-matematyk znalazł błędy w podręczniku, co skończyło się dla dziecka dwoma jedynkami: za "brak pracy domowej" i za "pyskowanie".
Z kolei inna osoba wspomniała, jak jej tata chemik z kilkoma patentami, otrzymał jedynkę za zadanie z chemii wykonane dla dziecka.
"Klasyka, mój tata, chemik, twórca kilku patentów, dostał jedynkę z mojego zadania domowego z chemii w liceum..." - podsumował internauta.
— Eric 🇵🇱 (@Eric00001989) December 22, 2024
2. Co z pracami domowymi?
Zgodnie z rozporządzeniem MEN z 22 marca tego roku, w klasach I-III szkoły podstawowej nauczyciele nie mogą zadawać tradycyjnych prac domowych. Dopuszczalne są jedynie dodatkowe ćwiczenia poprawiające motorykę, takie jak rysowanie szlaczków. W starszych klasach prace domowe mogą być zadawane tylko dla chętnych i nie powinny podlegać ocenie.
Pomimo regulacji, wiele osób uważa, że przepis ten jest martwy, ponieważ nauczyciele wciąż zadają prace domowe, często za zgodą rodziców.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl