Trwa ładowanie...

Objawy ciąży w pierwszych dniach – rodzaje objawów, jak je łagodzić

Avatar placeholder
02.07.2017 21:52
Objawy ciąży w pierwszych dniach – rodzaje objawów, jak je łagodzić
Objawy ciąży w pierwszych dniach – rodzaje objawów, jak je łagodzić

Objawy w ciąży w pierwszych dniach można łatwo przegapić. Objawy wczesnej ciąży mogą pojawić się na różnym etapie cyklu menstruacyjnego. Oczywiście objawy ciąży w pierwszych dniach nie muszą być takie same u każdej kobiety jest to sprawa indywidualna. Dlatego jeśli na wykonanie testu ciążowego jest za wcześnie warto wybrać się do ginekologa, który wykona badanie, a dla potwierdzenia ciąży zleci pomiar hCG.

spis treści

1. Objawy ciąży w pierwszych dniach – rodzaje objawów

Objawy ciąży w pierwszych dniach w wielu przypadkach mogą przypominać zatrucie pokarmowe czy przeziębienie, dlatego tak często na początku kobieta nie orientuje się, że jest w ciąży. Objawy ciąży w pierwszych dniach mogą być typowymi sygnałami dla ciąży, ale są też objawy, które nie wskazują na ciążę. Do typowego objawu ciąży należą oczywiście huśtawki nastrojów, czyli nagłe rozdrażnienie, napad złości, a w następnej chwili niepohamowana radość. Są to także objawy PMS, dlatego jeśli istnieje możliwość ciąży warto wykonać test, który ją potwierdzi lub wykluczy. Objawy ciąży w pierwszych dniach w postaci zmiennych nastrojów są wynikiem działania progesteronu, który jest odpowiedzialny za właściwą implantację zarodka, utrzymanie ciąży.

Objawy ciąży w pierwszych dniach mogą na początku nie być kojarzone z wczesną ciążą
Objawy ciąży w pierwszych dniach mogą na początku nie być kojarzone z wczesną ciążą
Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"

Kiedy nastąpi już zapłodnienie organizm dostaje sygnał, że należy przygotować się do wielkiego wysiłku, jakim jest ciąża. Objawy ciąży w pierwszych dniach to także zmęczenie, senność bez konkretnego powodu, bez dużego wysiłku fizycznego. Przyczyną tych objawów jest również progesteron. Inne objawy ciąży w pierwszych dniach to zwiększone lub zmniejszone łaknienie. Apetyt w ciąży jest kwestią indywidualną.

To też warto wiedzieć

Objawy ciąży w pierwszych dniach, które pojawiają się u każdej ciężarnej to wrażliwe piersi, które wydają się być nabrzmiałe i są bardziej tkliwe. Wynika to ze zwiększenia komórek gruczołowych, których zadaniem będzie laktacja. Naturalnie zwiększa się objętość krwi i limfy, dlatego piersi stają się bardziej ukrwione.

10 pierwszych oznak ciąży
10 pierwszych oznak ciąży [11 zdjęć]

Minęło kilka tygodni odkąd miałaś ostatnią miesiączkę, a następna nie nadchodzi. Zastanawiasz się, czy

zobacz galerię

Oczywiście objawem ciąży jest zatrzymanie się miesiączki. Przy nieregularnych miesiączkach kobieta może nie zorientować się, że jest to objaw ciąży. U niektórych kobiet pojawia się krwawienie implantacyjne, które może być pomylone z mniej obfitą miesiączką. Objawy ciąży w pierwszych dniach to także częste nudności i wymioty.

2. Objawy ciąży w pierwszych dniach – jak je łagodzić

Objawy ciąży w pierwszych dniach są naturalnym objawem, jest to prawidłowa reakcja organizmu na to, co się z nim zaczyna dziać. Nie ma złotego środka na złagodzenie objawów wczesnej ciąży. Ginekolog w trakcie pierwszej wizyty powinien zalecić dużo odpoczynku, unikanie wysiłku fizycznego, zmianę nawyków żywieniowych dla przykładu zrezygnowanie z ostrych potraw, które mogą wywoływać zgagę w ciąży.

Następny artykuł: Pierwsze objawy ciąży
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze