Trwa ładowanie...

O czym pamiętać, zapisując dziecko na zajęcia pozalekcyjne?

Partner materiału: LINK4

Oferta zajęć pozalekcyjnych jest dziś bardzo bogata. Każdy znajdzie coś dla siebie. To właśnie dzięki takim zajęciom dzieci mogą rozwijać swoje pasje i szlifować talenty.

Zajęcia pozalekcyjne odbywają się poza programem nauczania przedszkolnego i szkolnego. Dotyczą różnych dziedzin i zainteresowań. Najczęściej spotykane są zajęcia artystyczne, taneczne, sportowe, muzyczne i językowe. Odbywają się one na terenie szkoły, domu kultury lub w prywatnych ośrodkach. Koszt uczestnictwa w zajęciach pokrywają najczęściej rodzice.

1. Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia pozalekcyjne?

Na zajęciach dodatkowych dziecko poszerza swoje horyzonty, ale przede wszystkim rozwija pasje i zainteresowania. Nawiązuje też nowe znajomości i uczy się samodyscypliny. Musi pogodzić obowiązki szkolne z zajęciami dodatkowymi, co w wielu przypadkach mobilizuje do cięższej pracy.

Zajęcia dodatkowe nie mogą więc być wybrane przypadkowo lub pod kątem niespełnionych ambicji rodziców. Wybór powinien należeć do dziecka. Tylko wtedy uczęszczanie na nie ma sens.

2. Uraz? Może zdarzyć się wszędzie!

Wielu rodziców ma obawy przed zapisaniem dziecka na zajęcia dodatkowe, zwłaszcza jeśli w związku z nimi ich pociecha jest narażona na kontuzje.

Dotyczy to zwłaszcza zajęć sportowych, np. karate, judo czy gier zespołowych, w przypadku których istnieje wyższe ryzyko wypadku. Trzeba jednak pamiętać, że zdarzyć się on może wszędzie – również w trakcie lekcji obowiązkowych na terenie szkoły lub w domu. Nie warto więc ograniczać dziecka, ale dobrze jest mieć w zanadrzu dobre ubezpieczenie.

>> Sprawdź ubezpieczenie dla swojej pociechy

Każda kontuzja czy choroba dziecka to źródło ogromnego stresu zarówno dla niego, jak i rodzica. To trudny czas dla całej rodziny, również pod względem finansowym. Dobrze jest więc być przygotowanym na takie sytuacje, zwłaszcza że ubezpieczenie szkolne wypłacane jest najczęściej tylko wówczas, gdy do wypadku doszło na terenie placówki.

W zakresie usług LINK4 Mama znaleźć można ofertę dedykowaną najmłodszym. Jest wśród nich NNW Dziecka, w ramach którego świadczenie jest wypłacane, jeśli dziecko dozna kontuzji lub ulegnie wypadkowi zarówno w trakcie obowiązkowych zajęć w szkole, jak i poza nią, np. podczas zajęć dodatkowych.

Ubezpieczyciel ponadto w ramach pakietu Szybka Pomoc dla Dziecka gwarantuje – w przypadku nagłej choroby dziecka - dostarczenie leków pod wskazany adres i pokrycie ich kosztów (do 250 zł), w sytuacji gdy opiekun dziecka nie może sam udać się do apteki.

LINK4 Mama bierze też na siebie odpowiedzialność za organizację oraz pokrycie kosztów korepetycji w trakcie choroby i rekonwalescencji, jeśli dziecko jest nieobecne w szkole ponad 7 dni. Pokrywa również koszty łóżka szpitalnego dla rodzica (do 2 tys. zł), jeśli jego pociecha w wyniku nieszczęśliwego wypadku znajdzie się w szpitalu.

Na przestrzeni całego życia dziecka jego rodzicom będzie towarzyszyć strach. Obawiają się o jego zdrowie, myślą o jego rozwoju i przyszłości. Obawy nie mogą jednak zdominować życia rodziny, gdyż będą one miały destrukcyjny wpływ na jej funkcjonowanie. Dziecko, by mogło się rozwijać, potrzebuje przestrzeni, poczucia bezpieczeństwa, swobodnej zabawy i możliwości rozwijania swoich pasji.

Wypadki, które się zdarzają, towarzyszą ludziom od zawsze. Można spróbować się przed nimi uchronić, ale to nie zawsze wystarcza. Zdecydowanie lepiej jest pomyśleć o tym, jak sobie pomóc, gdy wydarzy się coś niespodziewanego. Dobrze jest wówczas mieć wsparcie finansowe oraz pomoc specjalistów na wyciagnięcie ręki.

Na zajęciach dodatkowych dziecko rozwija swój talent, nierzadko też osiąga mistrzowskie wyniki. To z kolei przekłada się na jego pewność siebie. By jednak tak się stało, potrzebne są godziny treningów, wyrzeczeń i niedogodności oraz wsparcie rodziców.

Partner materiału: LINK4
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement