Trwa ładowanie...

Nikt nie chciał jej adoptować. Tak wygląda 26 lat później

Hannah Kritzeck, która została oddana do adopcji przez biologiczną matkę, cierpi na niezwykle rzadką chorobę. Pierwotna karłowatość sprawia, że dziewczyna ma tylko 93 cm wzrostu i wygląda jak pięciolatka. Stan ten jest tak rzadki, że ma go tylko ok. 100 osób na świecie.

Zobacz film: "Dr Szułdrzyński: Możemy zabezpieczyć dzieci przed koronawirusem, jeśli sami się zaszczepimy"

1. Hannah Kritzeck

Hannah urodziła się o wiele mniejsza i lżejsza niż większość noworodków. Lekarze szybko zdiagnozowali u niej pierwotną karłowatość. Co oznaczało, że dziewczynka nie będzie się normalnie rozwijać. Jej biologiczna matka nie poradziła sobie z wyzwaniem i wkrótce oddała dziecko do adopcji.

Na szczęście zaraz po umieszczeniu w domu dziecka, Hannah została adoptowana przez Jackie i Larry'ego Kritzecków. Będąc już rodzicami trójki dzieci, dali dziewczynce dom. Nie obawiali się jej choroby, a wręcz przeciwnie, mieli świadomość, że jeśli oni jej nie adoptują, Hannah może nigdy nie mieć rodziny.

Rodzina Kritzecków
Rodzina Kritzecków (Facebook)

Przez całe życie Hannah zmagała się z uszczypliwymi uwagami rówieśników. Kiedy weszła w wiek nastoletni, wciąż wyglądała jak pięciolatka. Regularnie obrażano ją za to, że jest inna. Chociaż starała się odrzucić ostre słowa, trudno było jej nie brać tego wszystkiego do siebie.

"Wszyscy myślą, że mam pięć lat. Jest to frustrujące, ponieważ nie jestem dzieckiem. To, że jestem mała, nie oznacza, że jestem inna" – mówi Hannah.

Hannah z przyjaciółkami
Hannah z przyjaciółkami (Facebook)

Jednak w domu mogła liczyć na wsparcie. Jej kochająca rodzina była zdeterminowana, by dziewczyna czuła się dobrze. Rodzeństwo czasem posuwało się nawet do rękoczynów, kiedy słyszeli obelgi rzucane pod adresem Hannah. Dziewczyna przyznała, że ich rodzice nie byli zadowoleni z tego rozwiązania, jednak doceniali fakt, że ich dzieci troszczą się o siebie.

2. Normalne życie

Mimo starań rodziny, Hannah od zawsze wiedziała, że jej choroba sprawia, że różni się od rówieśników. Co więcej, wiedziała, że przez to będzie żyła krócej niż reszta jej rodziny. Dziewczyna, zamiast się załamać postanowiła czerpać z życia. Musiała zaakceptować fakt, że ma mniej czasu i zaczęła podążać za swoimi marzeniami. Jeszcze jako dziecko zaczęła tańczyć i robi to do dziś.

Kilka lat temu Hannah pojawiła się w programie Little and Looking for Love, który pomagał ludziom z karłowatością w znalezieniu partnera. Dziewczyna desperacko chciała znaleźć chłopaka, ponieważ wszystkie jej koleżanki kogoś miały.

Wkrótce Hannah poznała Brada Johnsona, który również cierpiał na pierwotną karłowatość. Niestety ich związek szybko się zakończył. Brad zmarł w 2017 roku na zawał serca spowodowany jego stanem.

Hannah i Brad
Hannah i Brad (Facebook)

Teraz, mając 26 lat, Hannah doskonale zdaje sobie sprawę, że każde urodziny mogą być jej ostatnimi. Jednak przez te wszystkie lata pokazała, że jest wojowniczką. Ma nadzieję być rzadkim przypadkiem, żyjącym znacznie dłużej, niż pierwotnie przypuszczano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza