Trwa ładowanie...

Niezwykłe narodziny: dziecko trzymało w rączce spiralę

Na północy Wietnamu doszło o nietypowej sytuacji – dziecko po urodzeniu ściskało w rączce spiralę domaciczną. Wydawać by się mogło, że jest to odosobniony przypadek, ale w 2017 roku podobna historia przydarzyła się również innej parze rodziców.

Zobacz film: "Jak szybko schłodzić napój?"

spis treści

1. Dziecko ze spiralą w dłoni

Położna Tran Viet Phuong, która opublikowała zdjęcie nowonarodzonego dziecka z nietypowym przedmiotem, uznała, że jest to bardzo interesujący przypadek. Nie sądziła jednak, że historia uzyska aż taką popularność.

34-letnia matka noworodka założyła wkładkę domaciczną dwa lata temu. Istnieje podejrzenie, że spirala mogła się przesunąć, co spowodowało, że nie zadziała właściwie.

2. Najbardziej ironiczne zdjęcie na świecie

Okazuje się, że w ciągu ostatnich kilku lat kilkukrotnie pojawiały się wiadomości o narodzinach dzieci pomimo stosowania antykoncepcji.

Podobna historia miała miejsce w 2017 r. w trakcie porodu synka Lucy Hellein. Kobieta postanowiła założyć wkładkę domaciczną w sierpniu, ale już w grudniu dowiedziała się, że jest w ciąży. Jak przyznała w jednym z wywiadów, stosowała tę metodę antykoncepcji w przeszłości dwukrotnie i zawsze działała bez zarzutów. Obawiając się wpływu antykoncepcji na płód, przyszła mama została poddana badaniu ultrasonograficznemu – wkładka była niewidoczna, więc lekarze uznali, że po prostu wypadła.

Zdjęcie dziecka trzymającego w dłoni zaginioną spiralę obiegło Internet i zostało okrzyknięte "najbardziej ironicznym zdjęciem na świecie". I chociaż tak naprawdę wkładka została znaleziona w trakcie porodu za łożyskiem, nadal sytuacja ukazuje, jak czasami życie toczy się własnym tortem niezależnie od naszych planów.

Nowonarodzone dziecko ze spiralą w dłoni
Nowonarodzone dziecko ze spiralą w dłoni (Facebook)

Według wskaźnika Pearla hormonalna spirala antykoncepcyjna jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Nieco mniejszą skuteczność wykazuje spirala niehormonalna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.