Trwa ładowanie...

Niezwykła iluzja optyczna. Co widzisz na obrazku?

Avatar placeholder
21.10.2023 12:10
Iluzja optyczna. Co widzisz na obrazku?
Iluzja optyczna. Co widzisz na obrazku? (TikTok )

Internauci kochają iluzje optyczne, które regularnie biją rekordy popularności. Tym razem jedną z nich postanowił udostępnić magik, animator oraz showman, znany w sieci jako Pan Buźka. Mężczyzna twierdzi, że zaledwie 1 proc. ludzi jest w stanie zobaczyć, co kryje się na tym obrazku.

spis treści

1. Pan Buźka

Pan Buźka, czyli tak naprawdę Bartosz Gembski, działa nie tylko w realu, ale również w sieci. Jego profile w mediach społecznościowych rozwijają się w błyskawicznym tempie. Na TikToku obserwuje go już 1,2 mln osób, na Instagramie 26,5 tys. użytkowników, zaś na Facebooku 15 tys. internautów.

Sam o sobie mówi, że jest magikiem i showmanem. W internecie pokazuje nie tylko swoje sztuczki, ale również udostępnia zagadki obrazkowe wykorzystujące iluzje optyczne.

2. Czarno-białe paski

Zobacz film: "Ta iluzja skradła serca internautów. Czy to na pewno wilk?"

Pan Buźka jest iluzjonistą. Nic więc dziwnego, że iluzje optyczne leżą w kręgu jego zainteresowań. Jedna z nich stała się prawdziwym wiralem. Nagranie Pana Buźki zostało odtworzone ponad 726 tysięcy razy.

Pokazana przez niego grafika nie wyróżnia się niczym szczególnym. Gdy na nią spojrzymy, widzimy czarno-białe paski. Pan Buźka zapewnia, że coś jednak w nich się ukrywa. Nie wszystkim jest dane zobaczyć, co znajduje się na obrazku. Magik twierdzi, że tylko 1 proc. ludzi jest w stanie dostrzec coś więcej.

@pan_buzka Ktoś to widzi? 😁😁😁 #panbuźka #iluzjaoptyczna ♬ dźwięk oryginalny - Pan Buźka

- To nie jest łatwe, dlatego spróbuj rozluźnić swoje oczy, a może wtedy ci się uda – mówi Gembski, zachęcając tym samym swoich obserwatorów do aktywności.

3. Rozwiązanie zagadki

Spoglądając na komentarze, jakie pojawiły się pod filmikiem, wygląda na to, że internauci szybko rozszyfrowali tę łamigłówkę. Ich zdaniem na obrazku znajduje się pewne zwierzę, a dokładniej... kot.

Oto niektóre z komentarzy:

"Czarny kot z dużymi oczami", "Tygrys lub kot", "Kot, w sekundę zobaczyłem", "Kiciuś", "Czarny kot, który ma wielkie oczy", "Kot, ale za pierwszym razem myślałem, że to jest mina jakiegoś typa z horroru", "Jednak widzę tam kota".

Niektórzy dają rady osobom, które nie są w stanie dostrzec ukrytego zwierzęcia. Sugerują, że pomaga przybliżenie się do obrazka lub obrócenie telefonu. Jeszcze inni twierdzą, że wystarczy potrząsnąć głową przy jednoczesnym wpatrywaniu się w obrazek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze