Trwa ładowanie...

Niezbędnik przyszłej mamy

Avatar placeholder
02.10.2020 17:51
Dziecko na przewijaku
Dziecko na przewijaku (123rf)

Mamy nie miały kiedyś zbyt wielu akcesoriów pomagających w opiece nad dziećmi. Jeśli jednak producenci mają w ofercie coraz nowsze udogodnienia, dlaczego by z nich nie skorzystać? Nie są one konieczne, bez nich też kobieta da sobie radę, ale ich zastosowanie jest tak wygodne, że po pierwszym użyciu trudno jest się już bez nich obejść.

Rodzice przygotowujący się do narodzin dziecka mogą pogubić się, szukając informacji na temat tego, czego naprawdę potrzebuje maluszek. Ofert jest bardzo dużo. Warto przemyśleć wybór i zdecydować się na zakup gadżetów rzeczywiście przydatnych.

spis treści

1. Elektroniczna niania

To system, którego zadaniem jest monitorowanie maluszka znajdującego się w innym pomieszczeniu niż opiekunowie. Dzięki niemu rodzice wiedzą, co dzieje się z dzieckiem przebywającym np. w łóżeczku w drugim pokoju. Elektroniczna niania od razu poinformuje, gdy maluch zapłacze i będzie potrzebować natychmiastowej obecności rodzica.

Gadżet dba więc o bezpieczeństwo. Informuje także o konieczności podejmowania działania, jeśli naprawdę będzie ono wymagane. Podczas snu dziecka rodzic może zająć się wieloma rzeczami, bez konieczności ciągłego zaglądania do niego. To gadżet rzeczywiście oszczędzający rodzicielskie nerwy i czas. Niania w formie urządzenia.

2. Poduszka do karmienia

Idealna nie tylko do karmienia. Przynosi ulgę zmęczonym rękom, zapewniając komfort młodej mamy oraz samego maluszka. Rodzicowi nie cierpnie kręgosłup, a niemowlę może wygodnie się ułożyć.

Z poduszki może korzystać kobieta już na etapie ciąży, gdy przyjęcie wygodnej pozycji, szczególnie w czasie snu, staje się niezwykle trudne.

3. Przewijak

Pieluszki można zmieniać dziecku tak naprawdę w każdych warunkach, wszędzie tam, gdzie znajdziemy kawałek poziomej powierzchni. Niemniej przewijak jest tak bardzo wygodny. Powinien znaleźć się w wyprawce każdego dziecka. Przede wszystkim można umieścić go na wysokości, np. na łóżeczku, najbardziej odpowiadającej potrzebom rodzica. Jest to więc kolejny gadżet odciążający kręgosłup. Tym bardziej, że pieluszki trzeba zmieniać wielokrotnie w ciągu doby.

Poza tym może on służyć nie tylko do przewijania. Jest on idealnym miejscem do ubierania dziecka po kąpieli czy jako leżanka do zabawy. Z reguły przewijak jest wykonany ze śliskiego materiału/ceratki. Łatwo go wyczyścić, co dodatkowo oszczędza czas i nerwy rodzica.

4. Podgrzewacz do butelek

Podgrzewa i utrzymuje temperaturę wody. Gadżet szczególnie przydatny w nocy, gdy trzeba szybko przygotować jedzenie maluszkowi. Dzięki temu urządzeniu rodzic (i dziecko!) nie czeka tak długo jak przy tradycyjnym podgrzewaniu wody. Ma on też pewność, że posiada ona odpowiednią temperaturę.

5. Termometr bezdotykowy

Must have każdego rodzica. Niezastąpiony gadżet w wyjątkowo wygodnej formie. Skutecznie skraca czas potrzebny na zmierzenie dziecku temperatury. Pozwala w szybki sposób skontrolować stan zdrowia, nawet jeśli maluch nie przejawia na to najmniejszej ochoty.

6. Laktator

Gadżet doceniany przez mamy w walce o laktację, podczas nawału mlecznego czy w każdej sytuacji, gdy kobieta wychodzi z domu, pozostawiając maluszka pod czyjąś opieką. Można ręcznie ściągać mleko z piersi, ale powiedzmy sobie szczerze: która z nas to robi? Laktator przede wszystkim oszczędza czas. To niezwykle przydatny gadżet, który powinien znaleźć się w wyprawce każdej młodej mamy karmiącej piersią.

Wszystkie te przedmioty mogą być świetnym pomysłem na prezent, szczególnie na babyshower. Jeśli ktoś wymyślił coś, co może ułatwić życie młodej mamy, która i tak ma dużo na głowie, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Partnerem artykułu jest Alior Bank

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.