Trwa ładowanie...

Niewyspani uczniowie

Żaden chyba uczeń nie lubi wstawać rano do szkoły. Pierwsze godziny mijają na ziewaniu i próbie obudzenia się. To, co dla uczniów od wieków było oczywiste, teraz potwierdziła nauka.

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

Sposoby na spokojny sen alergika
Sposoby na spokojny sen alergika [8 zdjęć]

Objawy alergii są gorsze nocą i mogą zakłócić spokojny sen. Badania pokazują, że ¾ alergików budzi się...

zobacz galerię

Kanadyjscy uczeni z Uniwersytetu McGilla przebadali ponad 30 tysięcy uczniów. Odkryli, że **dzieci, które rozpoczynały zajęcia w szkole o godzinie 8:00, miały gorsze wyniki w nauce, większe problemy ze zdrowiem oraz były mniej skoncentrowane, niż ich rówieśnicy, którzy lekcje zaczynali o godzinie 10:00.

Zobacz także

  1. Czytasz z dzieckiem książki obrazkowe? To może pomóc w leczeniu popularnych zaburzeń językowych
  2. Przeziębienie żłobkowo-przedszkolne, czyli "never ending story"
  3. Kielce: Policjant uratował 2-latka. Udzielił rodzicom zasad pierwszej pomocy przez telefon

Takie wyniki spowodowane są zbyt małą ilością snu oraz jego złą jakością. Dzieci kładą się spać zdecydowanie później, niż kiedyś. Nikogo nie dziwi stwierdzenie, że gimnazjalista czy uczeń podstawówki idzie spać około północy. Ale wrato zauważyć, że problemy ze snem, które pojawiają się już w okresie szkolnym, mogą rzutować na dorosłe życie.

Następny artykuł: Nieśmiałość dziecka

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.