Trwa ładowanie...

Nie żyje 5-letnia Natalka Kostrzewa. Dziewczynka miała glejaka

 Dorota Mielcarek
05.12.2019 18:25
Natalka kochała Peppę
Natalka kochała Peppę (Facebook)

"Kochamy Cię... Bardzo mocno… Aż do nieba… Aż do słońca…" – napisali rodzice małej Natalki po tym, jak dziewczynka przegrała walkę z glejakiem. Specjalnie dla swojej małej księżniczki rodzice "przesunęli" Boże Narodzenie. Chcieli, aby ich córka po raz ostatni poczuła magię świąt.

1. Natalia Kostrzewa miała glejaka

Kiedy Natalia trafiła do lekarza, okazało się, że w jej główce jest guz wielkości kurzego jajka. Lekarze próbowali ratować dziecko, jednak guz był nieoperacyjny. Rodzice znaleźli jednak pomoc w Meksyku, dokąd regularnie podróżowali, aby ratować życie córki.

Natalka Kostrzewa miała glejaka
Natalka Kostrzewa miała glejaka (Facebook)

W połowie listopada rodzice zaapelowali, by wysyłać do Natalii kartki i ozdoby świąteczne. Skąd taki pomysł?

Zobacz film: "Dziecięce spodenki w króliczki – DIY"

"Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ choroba postępuje, a my chcemy, aby Natalka była jeszcze na tyle świadoma, aby mogła cieszyć się ze świąt" - powiedziała Katarzyna Kostrzewa, mama dziewczynki.

2. Święta w listopadzie

Tak zaczął się szturm dobroci na mieszkanie Natalii. Paczki, bombki i kartki zaczęły przychodzić z różnych stron świata. 5-latka kochała świnkę Peppę, co nie uszło uwadze internautów.

Świąteczne drzewko zostało wręcz przygniecione przez świąteczne ozdoby.

Choinka z ozdobami
Choinka z ozdobami (Facebook)

"Kartki, prezenty trafiają do nas z całej Polski, a nawet ze świata! Niemcy, USA, Szwajcaria...Proszę wybaczcie, ale nie jesteśmy każdemu z osobna podziękować za ogrom serca włożony w napisanie kartek, listów opowiadań dla Natalki...Piękny obraz świnki Peppy, anioł wyrzeźbiony, bombki na choinkę, kalendarz ze zdjęciami, magnesy” – pisała w listopadzie mama Natalii.

W środę wieczorem 5-letnia Natalia Kostrzewa zmarła.

"Nasza Księżniczka biega już z aniołami, Peppami i innymi dzielnymi wojownikami. Natalko! Byłaś najdzielniejszą Księżniczką, walczyłaś zawsze z uśmiechem! Nauczyłaś wiele, skradłaś serca ludzi na całym świecie!" – napisała na Facebooku ciocia Natalki.

Pogrzeb odbędzie się 7 grudnia.

Nekrolog
Nekrolog (Facebook)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze