Trwa ładowanie...

Nie dostali kredytu. Zamieszkali więc z dziećmi w lesie

Avatar placeholder
08.06.2024 18:19
Nie dostali kredytu. Mieszkają z dziećmi w lesie
Nie dostali kredytu. Mieszkają z dziećmi w lesie (YouTube)

W wielu krajach ceny nieruchomości osiągają astronomiczne kwoty, co sprawia, że coraz więcej młodych ludzi z trudem może sobie pozwolić na zakup domu czy mieszkania. W obliczu tej trudnej sytuacji niektóre pary szukają nietypowych rozwiązań. Rachel i Fraser wraz z dziećmi zamieszkali w lesie, gdzie stali się samowystarczalni.

spis treści

1. Zamieszkali z dziećmi w lesie

Rachel i Fraser mieszkają w Lincolnshire we wschodniej Anglii. Młodzi ludzie chcieli kupić dom, dlatego przez wiele lat oszczędzali na wkład własny do kredytu. W końcu kupili niewielki domek, który wymagał remontu. Kiedy oszczędności się skończyły, postanowili wziąć kolejny kredyt. Okazało się, że nie jest to takie proste. Z każdym dniem byli coraz bardziej sfrustrowani i przemęczeni ciągłą pracą.

Rachel jest nauczycielką, zaś Fraser arborystą, czyli chirurgiem drzew. Natura zawsze była mu bliska. Wiele lat wcześniej mężczyzna nabył działkę, która była tak naprawdę pustym polem. Minęło 17 lat i teraz jest to las, który stale się powiększa. Aktualnie rośnie w nim około 3,5 tys. drzew.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Gdzie udać się na rodzinne wakacje?"

2. "The Off Grid Family"

W pewnym momencie Rachel i Fraser stwierdzili, że nie chcą tak żyć. Stała pogoń za pieniędzmi wykańczało ich, a ceny stale rosły. Małżeństwo wpadło na inny pomysł: sprzedadzą dom i zamieszkają na zalesionej działce.

Początkowo ich domem stała się przyczepa kempingowa. Mieli przerywaną dostawę prądu z generatora i żyli bez bieżącej wody.

Z czasem w swoim prywatnym lesie postawili mały domek holenderski i zainstalowali system zasilania energią słoneczną. Para gromadzi i filtruje wodę deszczową, a także zajmuje się uprawą własnej żywności. Ma także generator prądu na paliwo, ale rzadko go używa.

Rachel i Fraser stali się więc samowystarczalni i bardzo szczęśliwi. Doczekali się również dwójki pociech o imionach: Grace i Albie. Cieszą się, że ich dzieci mogą dorastać w wolności, blisko natury. Drzemki na dworze, nawet zimą, to dla nich normalność. Dzięki temu potomstwo jest zahartowane.

Rodzina ma własną stronę internetową i prowadzi kanał w serwisie YouTube o nazwie "The Off Grid Family". Pokazuje tam codzienność. W ten sposób chce także zainspirować innych do życia z dala od cywilizacji, lecz w bliskości z naturą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze