Trwa ładowanie...

Nawet mama nie mogła ich odróżnić. W końcu zabrała bliźnięta na policję

Avatar placeholder
09.03.2023 10:05
Zabrała bliźnięta na policje. Noworodkom pobrali odciski palców
Zabrała bliźnięta na policje. Noworodkom pobrali odciski palców (Twitter)

Sofi Rodriguez z Argentyny jest młodą mamą bliźniaków jednojajowych. Chłopcy są do siebie tak podobni, że nie sposób ich rozróżnić. Dlatego kobieta wpadła na bardzo nietypowy sposób. Zabrała dzieci na… policję.

spis treści

1. Rozróżnienie bliźniąt jednojajowych

Post Sofi Rodriguez na Twitterze stał się bardzo popularny. W ciągu kilku dni polubiło go ponad 320 tys. użytkowników. Wszystko dlatego, że Argentynka wyznała, iż nie jest w stanie rozróżnić swoich dzieci.

Młoda mama próbowała różnych rozwiązań, by móc określić, który z bliźniaków jest który. Niestety wstążki, które wiązała chłopcom na nadgarstkach, szybko znikały, a różnokolorowe ciuszki nie zdawały egzaminu, kiedy maluchy były w samych pieluszkach.

Lorenzo i Valentin (lub odwrotnie)
Lorenzo i Valentin (lub odwrotnie) (Twitter)

"Waga i wymiary najbardziej nas zmyliły! Lorenzo zawsze ważył 200 g więcej niż Valentin. Teraz ten, o którym myśleliśmy, że to Valentin, waży o 200 g więcej. Nie wiemy, czy Valentin przytył o 400 g niż Lorenzo, czy też Lorenzo to Valentin…" - napisała na Twitterze.

2. Mama poszła na policję

To też doprowadziło do niebezpiecznej sytuacji, kiedy jeden z bliźniaków został zaszczepiony dwa razy. Nawet medycy tracili rozeznanie.

Jeden z bliźniaków został zaszczepiony dwa razy
Jeden z bliźniaków został zaszczepiony dwa razy (Twitter)

"Dziś mogę ich odróżnić po szczepionce, ale nie wiem, który jest, który i muszę się dowiedzieć, aby śledzić ich dokumentację medyczną" - napisała na Twitterze.

Zobacz film: "Chłopiec cudem przeżył. Wbiegł wprost pod koła samochodu"

Dlatego też Sofi postanowiła udać się z bliźniakami na policję, by rozróżnić je dzięki odciskom palców pobranym do argentyńskiego rejestru osób. W ostatnim poście napisała, że już wszystko stało się jasne.

Bliźnięta Sofi Rodrigez
Bliźnięta Sofi Rodrigez (Twitter)

Użytkownicy Twittera starali się pomóc młodej mamie w sprawnym rozróżnianiu bliźniaków na co dzień. Padały pomysły z malowaniem paznokci u stóp, biżuterii (choć w przypadku niemowląt jest to niebezpieczne), a nawet ścinania włosów u jednego z maluchów. Na szczęście z wiekiem bliźniaki rozwijają swoje unikalne cechy charakteru, dzięki czemu rodzice nie mają żadnych problemów z odróżnieniem dzieci.

Martyna Krajewska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze