Trwa ładowanie...

Natalia Siwiec krzywdzi dziecko? Burza pod postem modelki

Wystarczyło jedno zdjęcie, by internautki skrytykowały Natalię Siwiec. "Źle trzymasz dziecko”, "Robisz córce krzywdę” – szybko oceniły. Czy jednak rzeczywiście młoda mama trzyma dziecko nieprawidłowo?

Zobacz film: "Siwiec też "chroni prywatność". "Nie dzielę się wszystkim, co mnie spotyka w życiu!""

1. Mama-celebrytka

Mimo że Natalia Siwiec o swojej ciąży mówiła głośno, niewiele osób w nią wierzyło. Modelka nie pokazywała się w tym czasie na żadnych pokazach i uroczystościach. Na zdjęciach na Instagramie również nie było widać ciążowego brzuszka.

Usta niedowiarkom Siwiec zamknęła 23 sierpnia, kiedy to jej partner Mariusz Raduszewski poinformował, że celebrytka urodziła. Jej córeczka otrzymała imię Mia.

Jeszcze w ciąży Natalia Siwiec zapewniała, że nie zamierza publikować zdjęć Mii w sieci. Na Instagramie pochwaliła się jedynie fotografią, na której widać, jak trzyma dziecko. Twarzy maleństwa nadal nie pokazała. Napisała jedynie: "Nasz minion. Kocham nad życie. Polecam. Najpiękniejszy czas! Tylko druga mama zrozumie”.

Sprawdź koniecznie:

Jesienią zainwestuj w kolory...dla twojego niemowlaka.

2. Internetowa burza

Jednak jedno zdjęcie wystarczyło, by w sieci wywiązała się ostra dyskusja matek. Internautki zwracają Siwiec uwagę, że nieprawidłowo trzyma ona dziecko.

Natalia Siwiec pochwaliła się córką na Instagramie
Natalia Siwiec pochwaliła się córką na Instagramie (instagram @nataliasiwiec.official)

"Pozycja pion, dzieciątko jakby na baczność stało. Owszem - można nie przytrzymać dziecku główki, ale ciało mamy wówczas powinno być odchylone do tyłu, w pozycji półleżącej. Tak trzyma się lalkę w filmie klasy B. Strasznie to wszystko tajemnicze” – pisze enjoy_aga.

Sprawdź koniecznie:

Ratownik medyczny: Każde działanie daje szansę osobie poszkodowanej na przeżycie.

"Takiego małego dzieciątka się nie ponizuje. Poczytaj Natalia, jakie są potem tego skutki. Najlepiej nosić dziecko w pozycji leżącej na brzuszku lub plecach, póki samo nie umie siedzieć. Polecam wizytę u fizjoterapeuty lub rehabilitanta w celu kontroli. Każdy powie ci, czym to grozi. Dziecko ma za słaby kręgosłup, by je pionizować” – dodała justyneska.

"Nawet dziecka nie umie trzymać, to o jakiej matce my tu mówimy” – dodała kolejna.

Inne internautki postanowiły bronić młodej mamy. "Natalia nie przejmuj się tymi 'złotymi radami idealnych podręcznikowych mam’ – napisała malgoska880207.

Dyskusja pod postem Natalii Siwiec wzbudziła nasze zainteresowanie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy sposób, w jaki trzyma ona dziecko faktycznie jest nieprawidłowy.

3. Jak prawidłowo nosić dziecko?

O wyjaśnienie tego, jak powinno się nosić niemowlę, zapytaliśmy Annę Garbień, pediatrę.

- Dopóki niemowlę nie trzyma samodzielnie główki, czyli mniej więcej do ukończenia 3. miesiąca życia, należy je podpierać z tyłu, trzymając stabilnie za kark. Takie małe dziecko ma jeszcze bardzo słabe mięśnie karku właśnie, co uniemożliwia samodzielne trzymanie główki w pionie. Częste podnoszenie niemowlęcia bez podpierania powoduje zbyt silne napinanie mięśni karku i brzucha - wyjaśnia Anna Garbień. - W przyszłości może to skutkować kłopotami z nieprawidłowym napięciem mięśniowym.

Jak zatem prawidłowo nosić dziecko? Przede wszystkim - poziomo na brzuchu lub na plecach. W tej pozycji można też układać dziecko, by mu się odbiło po posiłku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.