Trwa ładowanie...

Natalia– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Natalia– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Natalia– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Natalia imieniny obchodzi 27 lipca, 26 sierpnia, 1 grudnia.

2. Natalia - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Natalka, Nataszka, Natali, Natka, Nacia, Natusia, Natunia, Natasza, Nata, Nati, Natalinka, Natala.

3. Natalia - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis ("dzień narodzin"). Oznacza: "ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym". W Polsce imię to notowane jest od XIV wieku. Ciekawostka Na gruncie języka serbskiego i rosyjskiego Natalię zdrabnia się do Nataszy.

4. Natalia - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Natalia
 • angielski: Natalie, Nathalia, Nathalie, Noelle
 • niemiecki: Natalia, Natalie
 • francuski: Natalie, Noële
 • hiszpański: Natalia
 • włoski: Natalia, Natalina
 • rosyjski: Natalija, Nataša
 • czeski: Nátalie, Nataša
 • słowacki: Natália, Nataša.

5. Natalia - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie"
 • Natalie Cole (właściwie Stephanie Natalie Maria Cole): amerykańska piosenkarka
 • Natalie Dessay: francuska sopranistka, sopran liryczno-koloraturowy
 • Natalia Gałczyńska: polska pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczka literatury rosyjskiej, podróżniczka, żona poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
 • Natalia Koryncka-Gruz: polska scenarzystka i reżyserka filmowa
 • Natalia Kukulska: polska piosenkarka
 • Natalia Lach-Lachowicz: polska fotografik, malarka, rzeźbiarka.

6. Natalia - numerologia

Liczba imienia Natalia wynosi 4.

6.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 4 podkreśla skromność oraz samoograniczenie. Główną cechą numerologicznej Czwórki jest prostoduszność. Surowość otoczenia zmusza Czwórkę do zaradności i oszczędnego korzystania z dobrodziejstw świata. Bardzo liczą się dla niej rozwiązania praktyczne, a nie hipotetyczne. Pracowitość, a także poświęcenie się dla innych; oto motto typowej Czwórki. Liczba imienia 4 zmusza do pracy nad sobą i przynosi konieczność osobistego rozwoju. Numerologiczna 4 to liczba ewolucji. Charakterystyczna dla niej jest fascynacja bogactwem i dążenie do zdobycia dóbr materialnych.

6.2. Zawody

Związane z usługami dla ludności, niesieniem pomocy np.: pielęgnacja chorych, kelner, rzemieślnik, pracownik niższego szczebla administracji, rzadziej praca na eksponowanych stanowiskach.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Czwórki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i ziemi. To nieharmonijne połączenie wprowadzające wewnętrzne sprzeczności. W tym przypadku powietrze i ziemia nie wpływają na siebie i nie uzupełniają się wzajemnie. Tworzą przestrzeń sprzeczności wewnętrznych i samoograniczeń i powodują brak wiary w siebie.

6.4. Planety

Numerologiczna Czwórka planetarnie łączy się z wpływem Saturna i Urana. Saturn jest planetą odpowiedzialną za kształtowanie charakteru, a Uran za przekraczanie wewnętrznych ograniczeń. Uran jest w stanie wyzwolić z ograniczeń Saturna. Saturn jest związany z koniecznością podjęcia rozwoju duchowego.

6.5. Pory roku

Koniec lata, zima.

6.6. Miesiące

Sierpień, styczeń i luty.

6.7. Dni pomyślne

Sobota.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 4 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 4. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Ołów (bezpośrednim kontakcie szkodliwy dla zdrowia), aluminium.

6.10. Kamienie

Obsydian śnieżny, gagat.

6.11. Kolory

Szary, ciemnobrązowy.

6.12. Tonacja

Ton d.

6.13. Amulety roślinne

Szałwia łąkowa, krwawnik pospolity.

6.14. Drzewa

Jodła, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Nietoperz, pingwin cesarski, żółw.

6.16. Runy ochronne

Jera, isa.

6.17. Zapachy

Zapachy wytrawne np.: modrzew, bratek, aloes.

6.18. Miejsca istotne

Jałowe pola, nieużytki, gospodarstwa rolne, urzędy, apteki, szpitale, miejsca związane z polityką.

6.19. Pomyślny kierunek

Południowy wschód.

6.20. Życie rodzinne

Czwórka jest skłonna do sporych poświęceń dla rodziny. Dla Czwórki liczy się dobry poziom życia i zapewnienie wygody najbliższym.

6.21. Rozwój

Istotny dla Czwórki okres to czas pomiędzy 15. a 21. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Natalia współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 22 lub 4. Dwudziestka dwójka jest w stanie zmienić nastawienie Czwórki do świata na bardziej optymistyczne i wniesie dużo entuzjazmu. Dwie Czwórki z kolei mogą się doskonale wspierać i wiele razem osiągnąć.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest doskonałe dla urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, którym przypisuje się stałość i praktyczne podejście do życia. Wodnik z kolei pozwoli Czwórce osiągnąć obrane cele poprzez mądre dopasowanie się do napotkanych okoliczności.

7. Natalia - dziecko

Osoby noszące imię Natalia w dzieciństwie tworzą dobre relacje z innymi ludźmi. To imię obdarza naturą towarzyską. W dzieciństwie widoczne jest zainteresowanie otaczającym światem. Natalia pomimo młodego wieku nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Natalia - schyłek życia i starość

Schyłek życia Natalia spędzi w doborowym gronie. Liczne znajomości i zaangażowanie się w sprawy otoczenia pozwolą cieszyć się pełnią istnienia. Dojrzałość przyniesie zgodę wewnętrzną i zrozumienie wielu wydarzeń z przeszłości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze