Przejdź na WP

Nastolatka co dwie godziny traci pamięć. Lekarze nie wiedzą, co dolega Riley Horner

Każdego ranka przez ostatnie trzy miesiące Riley budzi się, wierząc, że jest 11 czerwca - dzień, w którym doznała urazu głowy. Nie pamięta, co wydarzyło się przed tym dniu ani po nim. Uraz głowy spowodował, że jej pamięć "resetuje się" co dwie godziny.

Zobacz film: "Zaniedbana choroba. Zdjęcie mózgu 18-latka przeraziło lekarzy"

1. Niezwykła przypadłość

11 czerwca Riley Horner z Illinois została niechcący kopnięta w głowę przez studenta, który na koncercie robił popularną falę, czyli był niesiony na rękach tłumu. Lekarz zdiagnozował u niej wstrząs mózgu i odesłał do domu. Matka dziewczyny Sarah Horner, twierdzi jednak, że stan zdrowia jej córki jest dużo poważniejszy, ponieważ po urazie doświadczyła wielu napadów bólu głowy. Od tego czasu nastolatka co dwie godziny traci pamięć. Niestety, lekarze nie są w stanie powiedzieć dlaczego.

"Lekarze nic nie widzą. Nie widać wstrząśnienia mózgu na MRI ani na tomografii komputerowej. Nie ma krwawienia z mózgu, nie ma guza" – powiedziała w rozmowie z lokalnym magazynem informacyjnym WQAD matka nastolatki.

Sarah Horner ciągle ma jednak nadzieję, że znajdą się specjaliści, którzy będą w stanie zdiagnozować jej córkę.

2. Życie bez pamięci

Nowa rzeczywistość Riley jest trudna dla niej i jej rodziny. Nastolatka nie tworzy wspomnień. Prawie każde nowe doświadczenie zostaje usunięte z jej pamięci.

"Mój brat zmarł w zeszłym tygodniu, ale Riley nie zdaje sobie z tego sprawy. Przypominamy jej o tym codziennie, ale zapomina" – opowiada Sarah.

Dziewczyna nosi ze sobą szczegółowe notatki, aby po upływie dwóch godzin mogła sobie przypomnieć to, o czym zapomniała, na przykład gdzie jest jej szkolna szafka.

Nastolatka na skutek urazu głowy traci pamięć
Nastolatka na skutek urazu głowy traci pamięć (WQAD)

"Jest to trudne, zarówno dla mnie, jak i dla innych" - powiedziała Riley. "Ludzie tego nie rozumieją. To jest jak film" - dodała w udzielonym wywiadzie.

Nastolatka boi się, że dopóki lekarze nie postawią diagnozy, taki stan będzie się utrzymywał. W przyszłości sama chciałaby zostać lekarzem, niestety przy jej obecnym stanie zdrowia nie jest to możliwe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.