Trwa ładowanie...

Naklejki na ściany dla dzieci – jakie wybrać i jak je przykleić?

Avatar placeholder
18.11.2021 19:23
Naklejki na ściany dla dzieci – jakie wybrać i jak je przykleić?
Naklejki na ściany dla dzieci – jakie wybrać i jak je przykleić? (Adobe Stock)

Chcesz ciekawie urządzić pokój Twojego dziecka, ale nie do końca masz pomysł, jak to zrobić? Ciekawą opcją aranżacji tego typu wnętrz są naklejki na ściany dostępne na rynku w różnorodnych motywach. Dopasuj naklejki na ściany dla dzieci zgodnie z ich zainteresowaniami, a pomieszczenie nie tylko nabierze zupełnie nowego charakteru, ale także będzie chętniej użytkowane przez najmłodszych lokatorów. Przed kupnem konkretnego wzoru naklejki sprawdź, jakie rodzaje są najpopularniejsze oraz w jaki sposób naklejać tego typu dodatki na ściany, aby dobrze wyglądały.

spis treści

1. Jaki motyw naklejek na ścianę sprawdzi się w pokoju malucha?

Obecne trendy idą głównie w kierunku minimalizmu i stonowanych kolorów. Czy jednak tego typu gadżety pasują do pokoju dziecka? W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się naklejki na ściany w nieco żywszych kolorach z motywami w następujące wzory:

  • kwiaty;
  • postacie bajkowe;
  • chmury;
  • krajobrazy;
  • zwierzęta.
Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Naklejki dekoracyjne na ściany są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz nieco odmienić wnętrze oraz sprawić, że dziecko poczuje się w swoim pokoju nieco bezpieczniej. Twoje dziecko kocha zwierzęta i bajkowe postacie?

Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?
Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?

To, jak wygląda najbliższe otoczenie dziecka, bezpośrednio wpływa na jego rozwój, kształtowanie się

przeczytaj artykuł

Wybierz naklejki na ściany w dużych rozmiarach, które przedstawiają tego typu postacie. Naklej je bezpośrednio przy łóżku Twojego dziecka lub nieopodal biurka, a najmłodszy lokator na pewno będzie zadowolony.

Mimo to, że obecne trendy wnętrzarskie stawiają na stonowane barwy i minimalizm, to jednak w pokoju Twojego dziecka zastosuj nieco wyróżniających się elementów dekoracyjnych, jakimi są naklejki na ściany w różnych motywach.

Kiedy Twoje dziecko ma problem z zasypianiem lub nie czuje się dobrze w swoim pokoju, pomyśl o zakupie tego typu dekoracji. Wybierając naklejki na ściany dla dzieci, kieruj się przede wszystkim preferencjami i zainteresowaniami dziecka.

2. Jak dobrze nakleić naklejki na ściany?

Kiedy kupisz już dobrej jakości naklejki na ściany dopasowane do potrzeb Twojego dziecka, sprawdź też, w jaki sposób je odpowiednio nakleić, aby długi czas trzymały się na powierzchni ścian. Przed naklejeniem dekoracji przygotuj ścianę, aby klej prawidłowo przylegał do jej płaszczyzny.

Przed przystąpieniem do klejenia, wystarczy, że odtłuścisz klejoną powierzchnię ściany, a następnie nałożysz naklejkę przy pomocy specjalnej szpatułki. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której pęcherzyki powietrza podchodzą pod jej powierzchnię, co powoduje, że naklejki na ściany nie wyglądają dobrze.

Sam proces klejenia naklejek jest bardzo prosty i zamyka się w kilku prostych krokach, a mianowicie:

  • odtłuszczeniu powierzchni;
  • nałożeniu naklejki od jej środkowej części;
  • rozprowadzeniu dekoracji od wnętrza do zewnątrz po powierzchni ściany (najlepiej użyć do tego szpatułki plastikowej);
  • ściągnięciu warstwy ochronnej z naklejki, jeśli taka występuje.
By pokój rósł razem z dzieckiem
By pokój rósł razem z dzieckiem

Pełne umeblowanie pokoju dla dziecka nie jest tanią sprawą. Pamiętajmy jednak, że pomieszczenie to powinno

przeczytaj artykuł

3. Czy warto inwestować w naklejki dekoracyjne na ściany?

Zdecydowanie warto inwestować w nowoczesne naklejki na ściany dla dzieci występujące w wielu różnych wzorach i kolorach dopasowanych do zainteresowań większości dzieci.

Obecnie doskonale sprawdzają się motywy roślinne, bajkowe oraz związane z zainteresowaniami najmłodszych lokatorów, jak np. motoryzacja i moda. Wybierz naklejki dekoracyjne na ściany, przyklej je po właściwym przygotowaniu powierzchni i ciesz się ożywioną aranżacją wnętrza.

Zadbaj o to, aby pokój Twojego dziecka był wyjątkowy, a jego aranżacja zachęcała małego lokatora do przebywania w nim. Naklej na ściany piękne ozdobne dekoracje w postaci naklejek i dodaj aranżacji nieco charakteru.

W ten sposób sprawisz, że wnętrze pokoju dziecięcego będzie nie tylko piękne, ale i odpowiednio dopasowane do zainteresowań malucha, pod warunkiem, że dziecko jest już odpowiednio duże.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze