Trwa ładowanie...

Elisane Silva - najwyższa matka na świecie

Brazylijska modelka, Elisane Silva, przy wzroście ponad 2 metry jest najwyższą matką na świecie. Nietypowy wzrost nie przeszkodził jej w realizacji marzeń o szczęśliwej rodzinie, teraz ujawnia, co było jego przyczyną od najmłodszych lat.

Zobacz film: "Sposób mamy na rozstępy"

spis treści

1. Najwyższa w rodzinie

Dzisiaj modelka ma 203 cm wzrostu – jest najwyższa w rodzinie, a między nią a jej mężem, Francinaldo Da Silva Carvalho, mierzącym prawie 163 cm, jest aż 40 cm różnicy.

Brazylijska modelka Elisane Silva
Brazylijska modelka Elisane Silva (Instagram)

Modelka już od dzieciństwa zauważyła, że ewidentnie się wyróżnia. Jej rodzice byli średniego wzrostu, więc gdy w wieku 10 lat mierzyła 175 cm, wszyscy byli zszokowani. Dziewczynka zaczęła również odczuwać silne bóle w kościach i doświadczała nadmiernego zwiększania ciśnienia w głowie, które, jak uważa, były spowodowane przyspieszonym tempem wzrostu.

2. Diagnoza z telewizji

Sytuacja zaniepokoiła matkę Elisane i skłoniła ją do konsultacji z lekarzem, który oczywiście chciał wykonać szereg testów, ale niestety rodziny nie było stać na pełną diagnostykę.

Na szczęście, historią dziewczynki zainteresowała się telewizja ogólnokrajowa i w 2010 r., w Sao Paulo, Elisane wystąpiła przed kamerami, gdzie wszystkie niezbędne badania zostały wykonane za darmo, w imieniu stacji. Mimo że całe doświadczenie było żenujące dla młodej dziewczyny, cieszyła się, że w końcu przestanie odczuwać ból z powodu swojego stanu.

Lekarze odkryli, że przyczyną był łagodny guz przysadki mózgowej, który powodował nadprodukcję hormonu wzrostu, prowadząc do nadmiernego tempa wzrostu i jego niebywałego rozmiaru znanego jako gigantyzm.

Pomimo diagnozy, z którą sama Elisane się pogodziła, jej rówieśnicy dokuczali jej każdego dnia, obsypywali przezwiskami tj. "wieża" czy "olbrzym" – przyszła modelka nie mogąc znieść zachowania dzieci i wrogiej atmosfery, mimo ogromnej chęci nauki, postanowiła w wieku 17 lat rzucić szkołę. Była zagubiona i nie wiedziała jak dalej żyć.

3. Najlepszym lekarstwem jest miłość

W 2011 r. Elisane poznała swojego męża i pomimo dużej różnicy wzrostu od razu połączyła ich nić porozumienia i natychmiast się w sobie zakochali. Francinaldo, zaakceptował partnerkę taką, jaka jest i nigdy nie skomentował jej wzrostu. Jak wyznaje Elisane, był on pierwszą osobą, która potraktowała ją jako człowieka, a nie wybryk natury.

Elisane Silva z rodziną
Elisane Silva z rodziną (Instagram)

Para szybko się zaręczyła i pobrała we wrześniu 2015 r., a niedługo później urodził im się syn, Angelo, który właśnie kończy 3 lata. "Odkąd mamy pięknego synka, ja nie jestem już w centrum zainteresowania." wypowiada się Elisane. "Nie sądzę, by urósł tak jak ja, ponieważ nie wydaje mi się, że mój stan jest dziedziczny" – dodaje.

4. Marzenia są po to, żeby je spełniać

Niezwykła młoda mama zaakceptowała w pełni swój wzrost i teraz skupiła się na realizacji jej wieloletniego marzenia, jakim jest praca w zawodzie modelki. Chociaż nie odniosła jeszcze sukcesu, profesjonalne sesje pomogły jej odzyskać pewność siebie i zaakceptować w pełni.

"Nauczyłam się kochać siebie za mój niezwykły wzrost, nie ma nikogo dokładnie takiego jak ja i uważam, że jest to całkiem wyjątkowe. Udało mi się znaleźć dobrego męża, mam wspaniałego syna i cudowną rodzinę, jestem wdzięczna Bogu, że nauczył mnie pokonywać przeciwności losu" – podsumowuje Elisane.

Dwudziestosześciolatka przypomina także, żeby nie pozwolić, by wrogie komentarze mieszały nam w życiu i przypomina, że to nie do tych ludzi należy ocena, jak wyglądamy czy kogo kochamy.

Najważniejsze to pozostać wiernym sobie, a wtedy będziemy szczęśliwi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.