Trwa ładowanie...

Najciemniejsze dziecko świata. Zagadka zdjęcia została rozwiązana

Avatar placeholder
15.12.2023 13:40
Najciemniejsze dziecko świata naprawdę istnieje? Wątpliwości rozwiane
Najciemniejsze dziecko świata naprawdę istnieje? Wątpliwości rozwiane (YouTube)

Przez kilka lat w sieci krążyło zdjęcie opisane jako przedstawiające najciemniejsze dziecko na świecie. Ludzie zastanawiali się, czy jest ono prawdziwe. Kolor skóry malucha był piękny i tak ciemny, że aż trudno było w to uwierzyć. W dodatku autor zdjęcia był anonimowy, więc ciężko było zweryfikować autentyczność fotografii.

spis treści

1. Anonimowa fotografia

Gdy w internecie pojawiło się zdjęcie przedstawiające maleństwo o bardzo ciemnym kolorze skóry, szybko wzbudziło zainteresowanie. Mało kto wcześniej nie widział tak ciemną skórę u dziecka. Ciemny był nie tylko kolor skóry, ale również ogromne oczy, w których trudno było dostrzec białka.

"Najciemniejsze dziecko świata"
"Najciemniejsze dziecko świata" (YouTube)

Nic więc dziwnego, że internauci zaczęli się zastanawiać, czy dziecko jest prawdziwe. Niestety autor zdjęcia umieszczonego w sieci nie ujawnił się, dlatego nikt nie mógł tego potwierdzić.

2. Kolejne zdjęcie

Minęły dwa lata i w mediach społecznościowych znowu zawrzało. Wszystko za sprawą kolejnego zdjęcia. Widzimy na nim starsze dziecko, które szybko zaczęto łączyć z poprzednią fotografią. Było równie ciemne i na oko mogło mieć około dwóch lat.

Stało naprzeciwko mężczyzny ubranego na biało, z którym bawiło się stetoskopem. Kontrast białego ubrania oraz skóry malucha był tak wyraźny, że niektórzy nie mieli wątpliwości, że kolejny raz pokazano najciemniejsze dziecko na świecie.

3. Czy dziecko istnieje?

Jakość zdjęć nie była zbyt dobra, dlatego ciężko było stwierdzić, kiedy zostały zrobione. Ludzie podejrzewali, że mogły być one wykonane nawet wiele lat temu. Przez kilka lat istniało wiele wersji dotyczących ciemnego dziecka. Pojawiły się nawet informacje, które mówiły, że dziecko pochodzi z RPA. Mimo to autor zdjęć nadal był nieznany.

Zobacz film: "The World's Blackest Baby"

Wiele osób podejrzewało jednak, że zdjęcia zostały po prostu przerobione. Dopiero niedawno udało się odkryć, jak jest naprawdę. Okazało się, że dziecko nie było prawdziwe, a fotografie przedstawiały lalkę, która została wyrzeźbiona przez amerykańską artystkę Lilah Pearson.

"Najciemniejsze dziecko świata"
"Najciemniejsze dziecko świata" (YouTube)

Amerykańska witryna zajmująca się weryfikowaniem informacji dostrzegła podobieństwo między fotografią najciemniejszego dziecka na świecie a pracami artystki. Prześledzili to reporterzy "Snopes". Choć strona artystki w tym momencie nie jest aktywna, na Pintereście i Instagramie można zauważyć lalki w podobnym typie. Nazwane są "Rzeźba z gliny polimerowej - moja sztuka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze