NewsyNagranie fryzjerki wzbudziło kontrowersje. Pokazała fryzurę dziewczynki

Nagranie fryzjerki wzbudziło kontrowersje. Pokazała fryzurę dziewczynki

Koloryzacja włosów kilkuletniej dziewczynki stała się tematem gorącej dyskusji wśród internautów. Nagranie z TikToka pokazuje dziecko z różowymi pasemkami po wizycie u fryzjera. Nie wszystkim spodobała się metamorfoza dziewczynki.

Pofarbowała włosy dziewczynki na różowo. Posypały się komentarze
Pofarbowała włosy dziewczynki na różowo. Posypały się komentarze
Źródło zdjęć: © TikTok

Kontrowersje wokół koloryzacji

Na TikToku, na profilu @sasha_hair, pojawiło się nagranie, które wywołało lawinę komentarzy. Film pokazuje proces farbowania włosów małej dziewczynki, która po wizycie u fryzjera prezentuje różowe pasemka. Zadowolenie z nowej fryzury jest widoczne na wrzuconym do sieci filmiku, co podkreśla autorka nagrania.

Nagranie jednak wzbudziło kontrowersje wśród internautów. Część z nich wyraziła zaniepokojenie, twierdząc, że farbowanie delikatnych włosów dziecka jest nieodpowiednie. Pojawiły się głosy, że takie zabiegi mogą niszczyć włosy, mimo że efekt jest ładny.

Oto niektóre z komentarzy:

"Bardzo nieodpowiedzialne ze strony fryzjera! Żadnej szanujący się profesjonalista by tego nie wykonał. To dziecko w wieku przedszkolnym nie nastolatka."

"Po co niszczyć dziecku włosy, ładnie wyszło, ale przecież to dziecko."

"Rozjaśniacz na dziecku? Będzie chciała tatuaż za chwilę to też mama zrobi?"

Jednak nie wszyscy byli krytyczni. Wielu użytkowników broniło koloryzacji, przypominając, że sami eksperymentowali z kolorami w dzieciństwie. Podkreślali, że włosy odrastają, a najważniejsze jest szczęście dziecka. Zauważono też, że dziewczynka nie miała rozjaśnianych włosów od nasady.

Czy farbowanie włosów dzieciom może być dla nich szkodliwe?

Farbowanie włosów dzieciom może być szkodliwe. Skóra głowy dzieci jest znacznie cieńsza i bardziej wrażliwa niż u dorosłych, co sprawia, że substancje chemiczne zawarte w farbach do włosów mogą łatwiej przenikać do organizmu i powodować podrażnienia, reakcje alergiczne, a nawet problemy zdrowotne.

Dodatkowo, wiele farb do włosów zawiera amoniak, nadtlenek wodoru i inne agresywne składniki, które mogą osłabiać strukturę włosów, prowadząc do ich łamliwości i przesuszenia. Włosy dzieci są delikatniejsze i bardziej podatne na uszkodzenia, więc farbowanie może trwale je osłabić.

Eksperci, w tym dermatolodzy i fryzjerzy, odradzają stosowanie trwałych farb chemicznych u dzieci przed ukończeniem 16. roku życia. Jeśli dziecko chce zmienić kolor włosów, bezpieczniejszą opcją mogą być naturalne sposoby, np. hennowanie, płukanki z rumianku czy tymczasowe spraye koloryzujące.

Wybrane dla Ciebie