Trwa ładowanie...

Na świat przyszły bliźniaczki o różnym kolorze skóry

Chociaż dziewczynki są bliźniaczkami, ludzie widząc je, dziwią się, że są spokrewnione. Ich reakcja jest jednak w pełni uzasadniona – dzieci mają bowiem inny kolor skóry. Zdaniem ekspertów taki przypadek zdarza się raz na milion urodzeń.

Zobacz film: "Najlepszy moment na zajście w ciążę"

Mayla i Any'a, córki Hanny Yarkera i Kyle'a Armstronga z Wythensawe w Wielkiej Brytanii, przyszły na świat w odstępie dwóch minut. Są bliźniętami dwujajowymi. U jednej z nich przeważyły geny matki, jest zatem niebieskooką blondynką o jasnej karnacji. Druga to wykapany ojciec – za sprawą większej liczby jego genów ma ciemną skórę, czarne oczy i czarne włosy.

– Kiedy byłam w ciąży, rodzina żartowała, że urodzę dzieci o różnym kolorze skóry. Po porodzie mąż z rozbawieniem stwierdził, że teraz każde z nas ma jedno dla siebie – wspomina matka dziewczynek

Martwi się jednak o to, w jaki sposób w przyszłości wytłumaczy bliźniaczkom różnice w wyglądzie. Najbardziej obawia się o kontakt z rówieśnikami w szkole. Jak twierdzi, dzieci potrafią być bardzo okrutne – trudno będzie im wyjaśnić, że mają tego samego ojca.

Dziewczynki różnią się nie tylko wyglądem, ale i charakterem. Myla jest bardzo żywiołowa – trudno zatrzymać ją w jednym miejscu, już zaczyna raczkować. Anay'a to uosobienie spokoju. Zostawiona w łóżeczku po prostu leży, czekając na zainteresowanie.

Chociaż narodziny dziewczynek to prawdziwy ewenement, podobnych przypadków jest więcej. 18 lat temu w Gloucester na świat przyszły Lucy i Maria Aylmer, których historia jest bardzo podobna. Pochodzącej z Jamajki matce Maria zawdzięcza ciemną skórę i czarne kręcone włosy, natomiast jasnowłosa i jasnooka Lucy do złudzenia przypomina ojca należącego do rasy białej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.