Trwa ładowanie...

Myszka Miki kończy 86 lat

Myszka Miki to jedna z najbardziej kultowych postaci z bajek w historii. Dzieci i dorośli na całym świecie uwielbiają przygody zabawnej i pomysłowej myszy, która potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. 18 listopada Myszka Miki obchodzi swoje 86. urodziny.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Narodziny legendy

Urodziny Myszki Miki
Urodziny Myszki Miki

zobacz galerię

Walt Disney wpadł na pomysł stworzenia Myszki Miki w czasie podróży pociągiem. Jego firma była wtedy małym studiem filmowym, które nie miało na swoim koncie sukcesów. Potrzebował bohatera, którego pokocha zarówno

młoda, jak i starsza publiczność. W ten sposób na dystansie między Nowym Jorkiem a Los Angeles narodziła się Myszka Miki , która wkrótce miała stać się prawdziwą legendą. Żona Walta Disneya miała swój udział w stworzeniu kultowej postaci. Nie podobało jej się imię Mortimer, które zaproponował mąż, i wpadła na pomysł, aby małą i sprytną myszkę nazwać Miki.

2. Droga do sukcesu

Disney od razu przystąpił do prac nad kreskówką, w której Myszka Miki miała być głównym bohaterem. Pierwsze bajki były nieme i niestety nie spotkały się z ciepłym przyjęciem dystrybutorów. Po początkowych porażkach Walt Disney nie poddał się, wciąż wierząc w powodzenie Mikiego. Nie mylił się – w 1928 roku powstała pierwsza dźwiękowa kreskówka o Myszce Miki „Parowiec Willie”, która odniosła wielki sukces. Walt Disney i jego myszka stali się sławni w całych Stanach Zjednoczonych.

Lata 30. XX wieku to złota era Myszki Miki. Większość krótkometrażowych bajek z jej udziałem zostało wyprodukowanych właśnie wtedy. Zabawnej myszce zaczęły towarzyszyć inne postacie, m.in. Myszka Minnie, Kaczor Donald, Goofy czy Pluto. Wytwórnia Disneya stworzyła kanon pozytywnych bohaterów, które budziły sympatię i wyróżniały się na tle innych bajek dla dzieci. Za sukcesem kreskówek stał Walt Disney, który w 1932 roku otrzymał Oscara za stworzenie postaci Myszki Miki. W 1940 roku na ekrany amerykańskich kin wszedł pierwszy pełnometrażowy film Mikiego pod tytułem „Fantazja”.

3. Myszka Miki idolem wielu pokoleń

Na przestrzeni lat, Myszka Miki zyskała miliony fanów na całym świecie. Młodzi i starsi wielbiciele Mikiego z niecierpliwością czekali na kolejne przygody ich ulubionego bohatera. Już w latach 30. sympatycy filmów rysunkowych spotykali się w Klubach Myszki Miki, by wspólnie oglądać bajki i dzielić się wrażeniami. Nadejście ery telewizji wcale nie zmniejszyło popularności kultowej postaci Disneya. W 1954 roku stacja ABC rozpoczęła nadawanie programu „Klub Myszki Miki”, który stał się najbardziej popularną audycją dla dzieci w historii telewizji.

Długa kariera Myszki Miki zaowocowała wieloma filmami, serialami i widowiskami telewizyjnymi. Sprytna mysz odniosła sukces i wychowały się na niej pokolenia młodych ludzi na całym świecie. Myszka Miki wciąż jest obecna na ekranach w programach i animowanych filmach, ucząc i rozśmieszając kolejne generacje.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.