Trwa ładowanie...

Misie Szumisie - jak działają?

Misie Szumisie to niezwykłe przytulanki, które pozwalają dzieciom szybko zapaść w błogi sen. Od pierwszych dni życia pomagają maluchom wyciszyć się i uspokoić, są również ukojeniem dla strudzonych rodziców, szczególnie w tym początkowym okresie. Czym są Misie Szumisie? Jakie jest ich działanie? Sprawdź!

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"

spis treści

1. Czym są Misie Szumisie?

Misie Szumisie powstały za sprawą Anny Skórzyńskej - mamy, która miała problem z usypianiem swojego dziecka. Podczas jednej z takich sytuacji zauważyła, że jej dziecku zamykają się oczy na dźwięk suszarki do włosów.

Suszarka wydaje tzw. szum biały, podobnie jak odkurzacz, który kojarzy się dzieciom z bezpieczeństwem, ponieważ jest podobny do tego, który słyszą jeszcze w brzuchu mamy. Właśnie ten biały szum został zastosowany u Misia Szumisia.

Pomysł powstał w 2013 roku, Szumisie weszły na rynek w 2015 roku i zostały docenione do tej pory w 21 krajach. Nic dziwnego - nawet cichy szumek uspokaja maluszki, dlatego rodzice na całym świecie decydują się na ich kupno. Co ciekawe, każdy Miś Szumiś produkowany jest w Polsce, tak mechanizm, jak i Miś, w którym się znajduje.

Metody usypiania dziecka
Metody usypiania dziecka

Jeżeli zadajecie sobie pytanie, dlaczego Wasze dziecko ma trudności z zasypianiem, nie jesteście wyjątkowi.

przeczytaj artykuł

2. Jak działają Misie Szumisie?

Misie te mają specjalne, szumiące serce, które wydaje aż 5 rodzajów dźwięków, aby dopasować się do różnych potrzeb najmłodszych. Te dźwięki to:

  • różowy szum;
  • biały szum;
  • szum wód płodowych z bijącym sercem;
  • szum morskich fal;
  • szum deszczu.

Serce Misia schowane jest w miękkim pluszu, w bezpiecznej kieszonce. Włączamy go jednym przyciskiem, bez konieczności wyjmowania go z pluszaka. Głośność w Szumisiu jest regulowana, najwyższy możliwy poziom dźwięku zaś spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa zabawek dla dzieci.

3. Jak długo szumi Szumiś?

Misie Szumisie szumią przez 60 minut, po czym zaczynają się powoli wyciszać, aby nie rozbudzić dziecka i na końcu wyłączają się. Misie wyposażone w czujnik snu po wyłączeniu przechodzą w tryb czuwania - dźwięk uruchamia się automatycznie, gdy dziecko się przebudzi i zacznie płakać, lub gdy w jego otoczeniu pojawi się jakiś hałas.

4. Rodziny Misiów Szumisiów

Obecnie na rynku możemy spotkać kilka rodzin Misiów Szumisiów. Jak nazywają się te urocze maskotki?

  • Rodzina Słodziaków - pluszaki z tej rodziny wykonane zostały z miłego w dotyku materiału w popielatym kolorze; rodzina składa się z Mamy Leny, Taty Leona oraz córki Lily; misie z tej rodziny mają błękitną chustę i ubranka;
  • Rodzina Bystrzaków - barwy pluszaków z tej rodziny są trochę bardziej kontrastowe - misie są ciemno - szare, posiadają jednak błękitne chusty i ubranka podobnie jak w przypadku misiów z Rodziny Słodziaków; Rodzina Bystrzaków składa się z Taty Maxa, Mamy Mii oraz synka Matta;
  • Rodzina Lulusiów - najnowsze Misie Szumisie, wyróżniają się od innych rodzin większą różnorodnością kolorystyczną - ich futerko jest w kolorze écru; rodzina składa się z Taty Sama, Mamy Sophie, córki Suzy oraz syna Simona; Sophie i Suzy mają różowe ubranka i chusty, a Sam i Simon jasnoniebieskie.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.