Trwa ładowanie...

Miejsca przyjazne dzieciom - Warszawa

Miejsca dla dzieci w Warszawie są z każdym rokiem coraz liczniejsze. Rośnie liczba miejsc w stolicy, w których można zostawić dziecko pod dobrą opieką i załatwić w tym czasie sprawunki. Hotel przyjazny dzieciom, teatr z repertuarem dziecięcym i sale zabawto coraz bardziej powszechne widoki. Polacy korzystają z takich udogodnień coraz częściej, jednak takich miejsc dla dzieci jest nadal zbyt mało. Czas z dzieckiem jest bezcenny, ale warto mieć możliwość oddania maluchów w dobre ręce na godzinę lub dwie i załatwienia swoich spraw.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

1. Miejsca przyjazne dzieciom w Warszawie

Wielu rodziców niechętnie rozstaje się z dziećmi, nawet gdy muszą pilnie wyjść z domu. Mało kto ma w pogotowiu sąsiadkę, która chętnie spędzi czas z dzieckiem w ramach sąsiedzkiej przysługi. Z myślą o rodzicach i dzieciach powstają w Warszawie różne miejsca dla dzieci godne polecenia:

  • Teatr Baj na ulicy Jagiellońskiej 28 – najstarszy teatr lalek dla dzieci w Polsce,
  • Kids Planet – centrum edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci na ulicy Kabacki Dukt 18 – oprócz zabawy oferuje zajęcia językowe (języki: polski, angielski, niemiecki i francuski), rytmikę i zajęcia sportowe w małych grupach; do grona pedagogicznego zaliczają się psychologowie, logopedzi, pedagodzy i filolodzy,
  • Kinderplaneta w Złotych Tarasach na ulicy Złotej 59 – plac zabaw dla dzieci, na którym można znaleźć między innymi małpi gaj, trampolinę, armatki pneumatyczne do strzelania; w Kinderplanecie można zorganizować przyjęcie okolicznościowe; dziećmi zajmują się wykwalifikowane opiekunki,
  • KALIMBA Kofifi na ulicy Mierosławskiego 19 – kawiarnia, w której dzieci mogą pobawić się w bajkowym domku lub drewnianym kąciku zabaw, do ich dyspozycji są: książki, zabawki, huśtawka, zjeżdżalnia, tablica do rysowania, ciuchcia, a także wydarzenia kulturalne: wystawy, pokazy, warsztaty i spotkania; naprzeciwko kawiarni jest plac zabaw; w KALIMBIE można obejrzeć i zamówić meble i akcesoria do dziecięcych pokojów,
  • KredKafe na Al. Wyzwolenia 14, w ofercie dla dzieci są zabawki, przyjęcia okolicznościowe, zabawa w teatrzyk,
  • Placyki Fryderyki – dwa place zabaw w strefie odlotów Lotniska Chopina, na ulicy Żwirki i Wigury 1; znajdują się tam mini-domki, zjeżdżalnie, huśtawki, stoliki i ławeczki dla dzieci, a także stanowiska z telewizorami wyświetlającymi filmy rysunkowe wytwórni Disneya,
  • PaniPani – salon kosmetyczny na Wilanowie przy ul. Kazachskiej 1. Każda mama może przyjść z dzieckiem na paznokcie, depilację lub zabieg kosmetyczny. Znajduje się tutaj wyposażony pokoik z zabawkami, tablicą do pisania kredą, stolik z kolorowankami, a także telewizor zarezerwowany tylko na dziecięce bajki.

W Warszawie jest również kilka miejsc, które można określić, jako hotel przyjazny dzieciom lub restauracja przyjazna dzieciom. Spędzony w nich czas z dzieckiem z pewnością będzie udany.

Miejsca dla dzieci, w których maluchy dobrze się czują to wybawienie dla rodziców, którzy chcą szybko załatwić ważne sprawy bez udziału dzieci. Kawiarnia, sala zabaw lub hotel przyjazny dzieciom nie rozwiążą wszystkich problemów, ale mogą znacznie pomóc rodzicom w codziennym życiu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.