Trwa ładowanie...

Opowiedziała o obowiązkach męża. Żyją jak w latach 50.

Avatar placeholder
02.04.2024 08:05
Mąż nie pomaga w domu. Żona jest szczęśliwa
Mąż nie pomaga w domu. Żona jest szczęśliwa (Instagram)

Współcześnie coraz więcej par decyduje się na wspólne zarabianie pieniędzy oraz podział obowiązków domowych. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było to tak powszechne. Kobiety zajmowały się domem i dziećmi, a mężczyźni pracowali. Taki tradycyjny model rodziny podoba się pewnej 29-latce, która mówi wprost, że jej mąż nie ma żadnych obowiązków w domu. Kobieta jest jednak zadowolona i popiera ruch "tradwife".

spis treści

1. Obowiązki domowe

W dzisiejszych czasach podejście do obowiązków domowych coraz częściej opiera się na zasadzie współdzielenia i równego zaangażowania obu partnerów. Tradycyjny model, w którym żona była odpowiedzialna za prace domowe, a mąż za zarabianie pieniędzy, ustępuje miejsca bardziej elastycznym i równościowym rozwiązaniom.

W wielu rodzinach obowiązki domowe są dzielone zgodnie z umową między partnerami, uwzględniając ich indywidualne umiejętności, harmonogramy dnia i preferencje. Coraz częściej obserwuje się sytuacje, w których zarówno kobiety, jak i mężczyźni pracują zawodowo i jednocześnie angażują się w wykonywanie obowiązków domowych oraz wychowanie dzieci.

Zobacz film: "Czy twoje dziecko jest rozpieszczone?"

Tymczasem nie wszystkim podoba się taki układ. Są kobiety, które preferują zajmowanie się domem i dziećmi. Czują, że praca zawodowa nie jest dla nich i lepiej odnajdują się, tworząc ognisko domowe. Do takiej grupy należy 29-letnia Alexia Delarosa pochodząca z San Diego.

2. Rzuciła pracę w biurze

Początkowo Alexia pracowała w biurze. Nie było to jednak spełnieniem jej marzeń. W tym czasie myślała bowiem o swoich dzieciach. Nie chciała, by czuły się one tak jak ona, w dzieciństwie.

- Moja mama pracowała, a także spędzała czas poza domem rodzinnym z przyjaciółmi. Zawsze chciałam mieć bardziej tradycyjny model rodziny. Podobał mi się pomysł na życie rodzinne w stylu lat 50., gdzie żona zostaje w domu, aby opiekować się mężem i dziećmi, a mąż wychodzi do pracy na pełny etat - mówi w rozmowie z "Daily Mail".

Przyznaje również, że filmy prezentujące kobiety w roli gospodyń domowych i pełnoetatowych matek budzą w niej bardzo pozytywne emocje. Widok tych scen porusza ją i stanowi inspirację, by żyć tak, jak żyły nasze babcie i prababcie.

3. Mąż nie ma żadnych obowiązków domowych

Zanim Alexia wyszła za mąż, rozmawiała z partnerem o planach na przyszłość. Para świetnie się dobrała, bo ich punkt widzenia był taki sam. Mąż kobiety z przyjemnością zgodził się więc na utrzymywanie rodziny, gdy kobieta postanowiła odejść z biura. Na co dzień Alexia jest więc przede wszystkim żoną i matką. Dba o dom, dzieci i obiady.

- Mathew nie ma żadnych obowiązków w domu – mówi dumna żona.

Na Instagramie kobieta chętnie się swoją codziennością. Internauci mogą zobaczyć, jak samodzielnie przygotowuje masło czy płatki śniadaniowe. Ponadto jej stylizacje nawiązują do dawnych lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze