Trwa ładowanie...

Drzwi do mieszkania były otwarte. Matka 6-latka postawiła służby na nogi

Avatar placeholder
18.09.2023 11:22
Matka zauważyła, że dziecka nie ma w domu. Drzwi do mieszkania były otwarte
Matka zauważyła, że dziecka nie ma w domu. Drzwi do mieszkania były otwarte (East News / Getty Images)

W piątek po południu 15 września w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) mama sześciolatka krzątała się w kuchni, a jej synek bawił się w pobliżu. W pewnym momencie kobieta zorientowała się, że dziecka nie ma, a drzwi do mieszkania są otwarte. Zaczęła szukać chłopca, ale nigdzie go nie było.

spis treści

1. Policjanci znaleźli chłopca

Po godzinie poszukiwań zrozpaczona matka zadzwoniła na policję i zgłosiła zaginięcie synka. W poszukiwania zaangażowano patrole podległe Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

"Mundurowi podjęli działania poszukiwawcze, wystawili posterunki blokadowe oraz patrolowali rejon przyległy do miejsca zdarzenia" - przekazała Komenda Miejska Policji w Koszalinie.

Zobacz film: "Kiedy dziecko nie chce spać"

W końcu policjanci odnaleźli chłopca trzy ulice dalej od miejsca zamieszkania. Na szczęście był cały i zdrowy.

"Pamiętajmy o ważnym elemencie, że przy zaginięciu liczy się każda minuta i bardzo ważne jest jak najszybsze zgłoszenie o zdarzeniu pod numer alarmowym 112. Im mniej czasu upłynie od zaginięcia, tym większa szansa na szczęśliwy finał poszukiwań" - przestrzegają funkcjonariusze na stronie koszalińskiej policji.

2. Jak zgłosić zaginięcie dziecka na policji?

Przede wszystkim jak najszybciej. Przy zgłaszaniu zaginięcia ważne jest podanie, w co dziecko było danego dnia ubrane, czy miało coś przy sobie. Warto także pokazać funkcjonariuszom aktualną fotografię zaginionego.

W przypadku starszych dzieci mundurowi zalecają stworzyć listę kolegów i koleżanek dziecka, a także ich adresów i numerów telefonów, oraz ustalić, gdzie syn czy córka lubią spędzać czas wolny.

Policjanci mogą także poprosić m.in. o podanie miejsca i okoliczności zaginięcia, podanie cech wyglądu zewnętrznego, w tym znaków szczególnych, oznaczenie grupy krwi, a także określenie prawdopodobnych przyczyn zaginięcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.