Trwa ładowanie...

Matka nie poznała swojej córki. Dziewczyna straciła nogi w wyniku zakażenia po imprezie w jacuzzi

 Maria Krasicka
14.05.2021 16:24
Matka nie poznała swojej córki. Dziewczyna straciła nogi w wyniku zakażenia po imprezie w jacuzzi
Matka nie poznała swojej córki. Dziewczyna straciła nogi w wyniku zakażenia po imprezie w jacuzzi (Facebook)

Kiedy Lauren Briggs poszła na imprezę do koleżanki, nie wiedziała, że miły wieczór w jacuzzi zmieni jej życie. W wyniku infekcji została w ciężkim stanie przewieziona do szpitala. Kiedy mama ją zobaczyła, nie była w stanie jej rozpoznać.

spis treści

1. Infekcja zagrażająca życiu

W styczniu 2021 Lauren Briggs poszła na imprezę do swojej przyjaciółki, która chciała pochwalić się swoją wanną z hydromasażem. Następnego dnia, dziewczyna obudziła się, nie mogąc złapać tchu. Dzięki roztropnej przyjaciółce została szybko przewieziona do szpitala. Tam jednak, po wykonaniu badań okazało się, że dziewczyna cierpi na posocznicę meningokokową - zagrażającą życiu infekcję krwi.

Lauren
Lauren (Facebook)
Zobacz film: "Powrót dzieci do szkół. Czy placówki są na to przygotowane? Dr Grzesiowski odpowiada"

Stan dziewczyny był bardzo ciężki, a lekarze walczyli o jej życie. Musieli jednak podjąć trudną decyzję i amputowali jej prawą nogę i palce lewej. Wykonali również przeszczep skóry, by móc odbudować jej fragment stopy. Według nich do zakażenia mogło dojść w jacuzzi, przez drobne skaleczenie na stopie Lauren najprawdopodobniej wdała się infekcja.

Kiedy mama Lauren, Tracey dowiedziała się o wszystkim, pojechała od razu do szpitala. Jak mówi, po przyjeździe nie rozpoznała własnej córki, ponieważ była tak spuchnięta i sina.

"Myślałam, że zabrali mnie do niewłaściwej sali – mówi. - Kiedy dotarło do mnie, że patrzę na córkę, upadłam na podłogę i błagałam Boga, aby ją uratował i nie pozwolił jej odejść".

Lauren w szpitalu
Lauren w szpitalu (Facebook)

2. Życie po amputacji

Tracey bardzo przeżyła tę sytuację. Lauren jest jej jedynym dzieckiem, a lekarze uprzedzili ją, że decydujące będą najbliższe dwie doby. Jednak sama wieść o amputacjach była dla niej przytłaczająca. Kobieta wiedziała, jak to wpłynie na jakość życia córki.

Nogi Lauren
Nogi Lauren (Facebook)

Kiedy dziewczyna się obudziła, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Przez jej stan, była cały czas nieprzytomna i nie wiedziała co się z nią działo.

"Nie miałam pojęcia o amputacjach, ponieważ czułam, że nadal mam obie stopy - podniosłam kołdrę i byłam zdruzgotana" – mówi Lauren.

Przed zakażeniem pracowała jako recepcjonistka i była bardzo aktywna. Niestety teraz, cztery miesiące po zdarzeniu, młoda kobieta ma problem z mówieniem i musi przebywać w specjalistycznej placówce rehabilitacyjnej.

"Po prostu chcę żyć tak normalnie, jak to tylko możliwe. Nie mam jeszcze nawet protezy nogi. Czuję, że jestem uwięziona we własnym ciele i po prostu chcę się z tego wydostać. To zdarzenie drastycznie wpłynęło na moje zdrowie psychiczne" - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze