Magiczna Gitara. Justynka i Tomek sezon 1 (recenzja)

"Justynka i Tomek” to najnowszy projekt edukacyjno-muzyczny stworzony z myślą o najmłodszych. Na ponad godzinne show składa się nie tylko wspólne śpiewanie, ale również liczne konkursy i zabawy rozwijające umiejętności najmłodszych.

Całość przedstawienia jest wielką podróżą w radosny świat Justynki i Tomka. Tytułowi bohaterowie są przyjaciółmi z przedszkolnej ławy.

Justynka to grzeczna, miła prymuska, natomiast Tomek jest małym łobuziakiem, który wolne chwile poświęca na naukę gry na gitarze. Poznają świat i wzajemnie się uczą przez śpiewane piosenki. Wszystkie utwory, jak również gry i zabawy, powstały przy współpracy z najlepszymi pedagogami.

Justynka i Tomek to wzorce dla dzieci - idealni przyjaciele, dbający o edukację, wrażliwi na cierpnie innych, uczący postaw tolerancji i koleżeństwa. Najmłodsza publiczność zachwyci się tą parą bohaterów, ponieważ doskonale przygotowany scenariusz zapewnia świetną zabawę. Jest to jedyny taki projekt w Polsce.

Z czystym sumieniem mogę zapewnić, że wydawca tworząc zachęcającą notkę nic a nic nie przesadził. Dawno nie trafiłam na nowe piosenki dla maluchów, które łączą w sobie zabawę i edukację, a przy tym są niesamowicie chwytliwe. Ogromnym plusem płyty jest fakt, że Justynka i Tomek oferują słuchaczom nie tylko wpadające w ucho utwory, ale też pewną historię.

Ciekawą, mądrą i dostosowaną do wieku przedszkolnego. Nie ma tu tekstów o niczym. Nie ma jednostajnej, opartej wyłącznie na rytmie muzyki. Justynki i Tomka słucha się z prawdziwą przyjemnością zarówno, gdy mówią, jak i gdy śpiewają.

Choć przyznam, że "Dziewczynka" dysponuje chyba lepszym potencjałem i warsztatem, co bardzo dobrze słychać, np. w piosence pod tytułem "Chowaj się Ty".

Projekt zrealizowano tak, by maksymalnie zaangażować dzieci.

By poderwać je z foteli, zachęcić do zabawy, tańca, do nauki tekstów i wspólnego śpiewania wraz z Justynką i Tomkiem, bądź samodzielnie, do podkładów nagranych na drugiej płycie. Do tego wszystkiego, teksty piosenek, na prawdę pokazują, jak ważna jest przyjaźń, tolerancja, wrażliwość na innych.

Również Rodzice skorzystają na zapoznaniu się z tekstami. Przypomną im o tym, jak ogromny wpływ sami mają na dzieci, oraz że to Ich rolą jest pokazywanie świata i opisywanie go z punktu widzenia etyki, moralności. Jej strasznie poważnie to zabrzmiało.

Zapewniam jednak, że na płycie nie ma ani zadęcia, ani moralizatorstwa, ani nudy. Jest to świetne narzędzie, zarówno dla rodziców jak i Pań w przedszkolach, do zorganizowania maluchom wesołej, aktywnej i mądrej zabawy.

Rewelacyjnie sprawdza się w podróży.

Polecam. A szczególnie gorąco polecam takie piosenki, jak: " Tomek i Justyna", " Taniec Połamaniec", " Chowaj się Ty", "Abrakadabra", "Do Gwiazd". Moja czteroletnia już córka też poleca ;)

Aneta S. Marciniak, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Klub księżycowej bransoletki

Klub księżycowej bransoletki

Przyjaźń jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. Dzieci chętnie przeczytają tę książkę o relacji trzech przyjaciółek.

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.