Trwa ładowanie...

Łóżko podwójne dla dzieci. Czy warto?

 Agnieszka Gotówka
10.01.2023 08:21
Łóżko podwójne dla dzieci. Czy warto?
Łóżko podwójne dla dzieci. Czy warto? (https://stock.adobe.com/)

Łóżko podwójne dla dzieci jest dobrym wyborem, jeśli mamy niewielki metraż mieszkania, a nasze pociechy dzielą pokój. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju mebla?

spis treści

1. Łóżko podwójne dla dzieci. Kiedy warto je kupić?

Wybór dziecięcych łóżek jest ogromny. Do kupienia są klasyczne kanapy, pojedyncze łóżka i sofy. Co jednak, jeśli nasze dziecko współdzieli pokój z rodzeństwem, a przestrzeń w naszym mieszkaniu jest ograniczona? Tu dobrym rozwiązaniem jest podwójne łóżko dla dzieci.

W tej kategorii jeszcze do niedawna prym wiodły łóżka piętrowe. Marzy o nich wielu kilkulatków, jednak o ile sprawdzi się w przypadku starszaków, o tyle dla przedszkolaka może to być kłopotlwe rozwiązanie.

Zobacz film: "Ile i co powinien jeść przedszkolak?"

3-latkowie czy 4-latkowie nie zawsze przesypiają bowiem całą noc. Budzą się niekiedy, by pójść do toalety, przytulić się do rodzica lub gdy są chore. A to oznacza, że zaspane dziecko musiałoby zejść z piętra po drabince albo rodzic musiałby dostać się do niego na górę. Trudne zadanie, prawda?

Łóżko domek – idealny mebel do pokoju dziewczynki
Łóżko domek – idealny mebel do pokoju dziewczynki

Szukasz ciekawego łóżka dziecięcego dla dziewczynki? Wybierz oryginalne łóżko domek, które z pewnością

przeczytaj artykuł

Jest i kwestia bezpieczeństwa, bo pamiętajmy, że przedszkolaki na ogół jeszcze nie mają poczucia zagrożenia, a wspinanie się mają wpisane w DNA. I o ile na pewno poradzą sobie z wejściem na piętro, o tyle chwila nieuwagi może sprawić, że dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

A zatem jakie podwójne łóżko dla dzieci będzie idealne? Podstawą jest, by mebel był bezpieczny, wygodny i solidny.

W pokoju o małym metrażu sprawdzi się łóżko dla dzieci podwójne wysuwane. Zajmuje tyle miejsca, ile zwykłe łóżko, jednak jego powierzchnia do spania jest dwukrotnie większa dzięki wysuwanej ramie z materacem.

2. Na co zwracać uwagę, kupując podwójne łóżko dla dziecka?

Istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Przed zakupem upewnijmy się więc, że rama łóżka została wykonana z dobrej jakości drewna i pomalowana farbmi posiadającymi certyfikat na zgodność z normą PN-EN71-3. Ważne jest, by newralgiczne miejsca łóżka były zaokrąglone.

Oceńmy też stabilność ramy. Idealnie, gdy łóżko ma masywne nogi i szerokie deski nośne. To bardzo ważne, bo pamiętajmy, że łożko dla dzieci (podwójneczy nie), jest nierzadko miejscem zabawy i wygłupów.

Warto też od razu zdecydować się na większy wymiar materaca (np. 90x200 cm). Taki metraż sprawi, że dzieci będą mogły korzystać z łóżka przez dłuższy czas.

Łóżko podwójne dla dzieci z barierkami (nakładanymi lub przykręcanymi) będzie odpowiednie dla najmłodszych. Takie zabezpieczenie ochroni przedszkolaka przed spadnięciem.

Niektóre firmy mają w swojej ofercie barierki mobilne, które można odkręcić w dowolnym momencie. Daje się je zamontować przy obu materacach.

Podwójne łóżko wysuwane to świetna opcja dla małych przestrzeni. Bywa kupowane nie tylko dla rodzeństwa, ale np. dla gości, by w razie potrzeby mogli skorzystać z dodatkowego miejsca do spania. Sprawdzi się też na działce rekreacyjnej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze