Trwa ładowanie...

Lekarze nie mogli uwierzyć. 91-latka miała w brzuchu 60-letnie "dziecko"

Avatar placeholder
07.11.2023 07:27
Lekarze nie mogli uwierzyć. 91-latka miała w brzuchu 60-letnie "dziecko"
Lekarze nie mogli uwierzyć. 91-latka miała w brzuchu 60-letnie "dziecko" (YouTube)

91-latka zgłosiła się do szpitala, ponieważ odczuwała dolegliwości po upadku. Lekarze odkryli, że kobieta od sześćdziesięciu lat "była w ciąży" - a dokładniej - nosiła "kamienne dziecko".

spis treści

1. 91-latka miała w brzuchu 60-letnie "dziecko"

Niezwykłą historię kobiety przedstawiono w filmie "91-letnią kobietę bolał brzuch. Po zbadaniu lekarze stwierdzili, że od 60 lat jest w ciąży", który opublikowano na kanale "Teraz Wiem" na YouTube.

Estela Melendez wraz z mężem Manuelem Gonzalesem wiedli spokojne życie w Chile. Zawsze marzyli o dużej rodzinie. Jednak nigdy nie doczekali się potomstwa. Lekarze twierdzili, że kobieta nie może zajść w ciążę.

Zobacz film: "Trzy razy urodziła bliźnięta - to zdarza się raz na 500 tys. przypadków"

Rok po śmierci męża Estela trafiła do szpitala. Kobieta wywróciła się na ulicy i skarżyła się na ból. W placówce okazało się, że 91-latka ma guza w okolicy macicy.

Aby postawić właściwą diagnozę, medycy zlecili dodatkowe badania. Nie mogli uwierzyć, gdy zobaczyli ich wyniki. Okazało się, że Estela miała w brzuchu ponad 60-letnie "kamienne dziecko".

Duży, obumarły płód w nomenklaturze medycznej określany jest jako lithopedion.

Kiedy w ciele matki następuje obumarcie płodu, wówczas ciało obce zagraża jej zdrowiu, a nawet życiu.

Jeśli nie zostanie ono usunięte, bo np. kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży, wówczas organizm sam musi je zwalczyć. Jeśli płód jest zbyt duży, niemożliwe jest samoistne jego usunięcie. W takiej sytuacji następuje zwapnienie płodu, najpierw z zewnątrz, a z czasem również w środku. Jest to naturalna forma ochrony przed infekcjami wewnętrznymi.

Choć zjawisko jest bardzo rzadkie, to nie pierwszy taki przypadek.

2. Myślała, że to klątwa

W raporcie na łamach czasopisma "BMC Women's Health" opisano historię 50-letniej pacjentki z Demokratycznej Republiki Konga, która zgłosiła się do szpitala z powodu dolegliwości jelitowych.

Okazało się, że kobieta od dziewięciu lat nosiła "kamienne dziecko" a zwapniały płód, uciskał na jej jelita. Z tego powodu jej organizm nie był w stanie wchłaniać niezbędnych składników odżywczych, co prowadziło do skrajnych niedoborów.

Medycy uznali, że konieczna jest operacja. Niestety 50-latka nie zgodziła się na zabieg.

Portal dailymail.co.uk podaje, że zdaniem kobiety jej stan był spowodowany klątwą, którą ktoś rzucił na nią w Tanzanii.

Pacjentka zaczęła przyjmować leki na dolegliwości żołądkowe. Zmarła po 14 miesiącach od diagnozy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze