Lady-Comp

Lady-Comp to komputer cyklu menstruacyjnego kobiety, wykorzystywany w antykoncepcji. Jest to urządzenie medyczne umożliwiające określenie płodności kobiety w danym momencie i wyznaczenie owulacji. Podstawą działania Lady-Comp jest pomiar temperatury ciała. Różnice w temperaturze w różnych fazach cyklu wynikają z aktywności hormonów w organizmie. Używanie komputerów cyklu jest naturalną metodą planowania rodziny. Dzięki niej można określić, w którym dniu cyklu należy powstrzymać się od współżycia, aby uniknąć nieplanowanej ciąży.

Polecane wideo:

Działanie Lady-Comp

Lady-Comp to komputer cyklu oparty na działaniu metody termicznej. Oznacza to, że na podstawie analizy dokładnych pomiarów temperatury można wyznaczyć dni płodne i dni niepłodne kobiety. Można to robić również za pomocą termometru rtęciowego, jednak pomiary nie są wtedy tak dokładne. Wyniki trzeba nanosić na specjalne karty cyklu, a analizę należy przeprowadzić samodzielnie w oparciu również o wcześniejsze cykle. Lady-Comp jest znacznie bardziej precyzyjny, a analizę wyników przeprowadza oprogramowanie, które opiera się na ogromnej bazie danych cyklów zebranych od wielu kobiet oraz poprzednich wyników danej kobiety.

Lady-Comp uczy się cyklu kobiety i następnie pozwala określić na podstawie temperatury ciała, czy ma ona dzień płodny czy niepłodny. Urządzenie to sprawdza się nawet u kobiet z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi.

Jak stosować Lady-Comp?

Stosowanie Lady-Comp wymaga codziennego dokonywania pomiaru temperatury. Mierzy się ją rano, tuż po przebudzeniu, najlepiej codziennie o tej samej porze. Dopuszcza się wahania 3 godzin. O konieczności zmierzenia temperatury przypomina budzik. Jeśli nie zmierzy się jej danego dnia, budzik ustawia się na następny dzień.

Pomiar temperatury podstawowej ciała przeprowadza się w ustach. W tym celu końcówkę urządzenia umieszcza się pod językiem. Powinna być ona ułożona bokiem – nie ma znaczenia w lewo, czy w prawo, ważne jednak, aby codziennie tak samo. Pomiar trwa zaledwie 30-40 sekund, jednak nie należy w tym czasie poruszać końcówką urządzenia. Sygnał dźwiękowy oznacza, że pomiar się zakończył. Na wyświetlaczu Lady-Comp pojawia się wartość temperatury ciała, a także raport o płodności. Jeżeli kobieta ma gorączkę powyżej 37,8 stopni Celsjusza, na wyświetlaczu komputera cyklu pojawia się litera F. Należy wtedy przerwać pomiar. Stosowanie leków, przeziębienie i gorączka wymagają pominięcia pomiaru temperatury. W tym czasie można jednak skorzystać z prognozy płodności na 6 kolejnych dni.

Raport płodności ma formę kolorowych diod. Czerwona dioda wskazuje na dzień płodny. Jeśli dodatkowo miga, oznacza to owulację. Żółta dioda może mieć kilka znaczeń: spóźnienie owulacji, dzień, kiedy pominięto pomiar temperatury bądź to, że urządzenie wciąż uczy się cyklu kobiety. Na niepłodny dzień wskazuje zielona dioda.

Lady-Comp to niewielkie urządzenie z końcówką z sensorem. Na wyświetlaczu pojawiają się wyniki pomiaru temperatury z dokładnością do 0,01 stopnia Celsjusza. Urządzenie ma wbudowany akumulator, a w zestawie dołączona jest ładowarka. Załączoną instrukcję obsługi zależy zachować. Cena tego komputera cyklu to 1899 zł.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pęcherzyk

alexia0806 • ostatni post 4 dni temu

5
Artykuły Komputery cyklu
Komputery cyklu

Pearly

Pearly, tak jak inne komputery cyklu, wyznacza dni płodne i niepłodne kobiety. Jest to bardzo ważne, jeśli kobieta chce stosować naturalne metody (...) termometru owulacyjnego i samodzielnego rysowania wykresu krzywej...

Komputery cyklu

Baby Comp

Baby Comp (komputer cyklu) to urządzenie, które pozwala na świadome planowanie rodziny. Komputer cyklu daje możliwość bowiem na dokładne wskazanie (...) niewydolnościach ciałka żółtego,...

Komputery cyklu

Komputery cyklu jako metody planowania ciąży

Komputery cyklu jako metody planowania ciąży

Komputery cyklu to niewielkie, poręczne urządzenia. Nie są skomplikowane w obsłudze. Wbudowany termometr owulacyjny jest bardzo dokładny (dokładność do 0,01 stopni Celsjusza) i wygodny do mierzenia temperatury w ustach.

Wyznaczanie dni płodnych

Komputery cyklu

Tak zwane komputery cyklu dostępne na rynku pod nazwami handlowymi takimi, jak Lady-Comp, Baby-Comp czy Pearly są to nowoczesne urządzenia, mogące

Strefa Mamy

Kiedy gwiazdy straciły dziewictwo?

Kiedy gwiazdy straciły dziewictwo?

siada w tej pozycji? Natychmiast je powstrzymaj! Znane artystki i pierwszy raz Lady Gaga swój pierwszy raz przeżyła w wieku 17 lat. Wspomnienia

Niemowlę - osiągnięcia, obawy

Jak wygląda pobyt dziecka i rodzica w szpitalu?

Jak wygląda pobyt dziecka i rodzica w szpitalu?

. W szpitalach wyleczą cię z jednego, ale przez nieludzkie warunki bytowe wpędzą w coś innego" - pisze na swoim blogu Lady GuGu. - "Gdyby nie lekarze (...) ze szpitalem inwestują w leżaki plażowe albo karimaty. Te, które myślą, że lada...