Trwa ładowanie...

Kurtka ciążowa

Avatar placeholder
27.01.2015 12:48
Kurtka ciążowa
Kurtka ciążowa

Kobieta nosi ubrania ciążowe nie tylko w czasie trwania ciąży, ale i po jej zakończeniu, dopóki ciało po porodzie nie wróci do normy, a waga się nie ustabilizuje. Dlatego też warto skompletować garderobę na co najmniej 9 miesięcy. Poza tym kurtka czy płaszcz ciążowy na pewno przydadzą się w przyszłym sezonie. Podczas zakupów przyszła mama powinna upewnić się, że kurtka ciążowa będzie modna nie tylko przez najbliższe miesiące, ale i do końca roku oraz że z łatwością wkomponuje się w większość stylizacji przyszłej mamy.

spis treści

1. Jak wybrać kurtkę ciążową?

Najczęstszym błędem popełnianym przez ciężarne kobiety podczas dokonywania zakupu kurtki ciążowej jest wybieranie standardowych krojów w większym niż normalnie rozmiarze. Jednak należy pamiętać, że ubrania takie będą szersze nie tylko w obszarze brzucha, ale i w ramionach i biuście, przez co sprawią, że kobieta będzie wyglądała na tęższą niż w rzeczywistości. Poza tym, kurtki nie podkreślą kobiecych kształtów i powiększającego się brzucha matki. Dobrze dobrana odzież ciążowa uwzględni specjalne potrzeby kobiet ciężarnych i rosnącego dziecka, a jednocześnie dzięki kobiecemu krojowi podkreśli atuty sylwetki przyszłej mamy.

Przy wyborze najlepszej kurtki ciążowej należy zwrócić uwagę na jakość i na cenę. Nie obejdzie się bez zwiedzenia co najmniej kilku sklepów z odzieżą ciążową. Warto również odwiedzić internetowe porównywarki cen, które pokażą, gdzie ciężarne znajdą najtańsze produkty danego rodzaju. Poza tym wiele portali internetowych udostępnia rabaty na zakupy odzieży ciążowej w konkretnych sklepach.

2. Rodzaje kurtek ciążowych

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"

W celu uzyskania tradycyjnego i uniwersalnego stylu warto zaopatrzyć się w długi trencz. Ciekawym pomysłem jest płaszcz ozdobiony przy kołnierzu i pod biustem lub posiadający na plecach zaszywki, utrzymujące fason okrycia i świetnie podkreślające sylwetkę. Ciemne barwy są uniwersalne i można dobrać je do każdej stylizacji i na każdą okazję. Jeżeli przyszła mama postanowi rozjaśnić strój, wystarczy dodać kwiecisty szal, którym można urozmaicić stylizację.

Zamiast płaszcza przyszła mama może zaopatrzyć się w zawsze modną kurtkę puchową. Ciężarne kobiety często wybierają ten model kurtki, ponieważ jest miękka, wygodna i można nosić ją przez cały rok. Należy pamiętać, aby wybrać rozmiar sprzed ciąży, dzięki czemu kurtka będzie dobrze leżała. Wyjątkiem od tej zasady jest ciąża bliźniacza lub sytuacja, w której kobieta przytyła więcej niż 15 kilogramów – w takim przypadku uzasadniony jest zakup większej kurtki. Przy wyborze idealnej kurtki puchowej ważne jest dobranie odpowiedniej długości. Modele dla ciężarnych uwzględniają powiększający się brzuch kobiety, dzięki czemu nie ulegają skróceniu w miarę rozwoju dziecka. Poza tym, zamiast krótkiej kurtki można zaopatrzyć się w płaszcz puchowy podkreślający atuty kobiecej urody.

Nieważne czy kobieta stara się podkreślić swój indywidualny styl, czy szuka ubrań uniwersalnych i ponadczasowych – dobrze dobrana kurtka ciążowa uzupełni każdą damską stylizację. Poza tym, ciepłe okrycie wierzchnie podkreśli urodę przyszłej mamy i ogrzeje ją w chłodne dni.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze