Trwa ładowanie...

Kreśląc prostą linię na dłoni, pomagasz osobom z zespołem Downa

Od kilku dni na wielu profilach na Instagramie i Facebooku możemy spotkać się ze zdjęciami przedstawiającymi otwarte dłonie z nakreśloną na nich prostą linią. To akcja, którą dla Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" organizuje Lifetime. Za każdą fotkę stowarzyszenie otrzyma 5 złotych. Cel jest wielki. Dzięki zebranym środkom chorzy na zespół Downa będą mieli możliwość usamodzielnienia się.

Zobacz film: "Wzruszająca historia kobiety, która urodziła dziecko z zespołem Downa"

1. LiniaProsta

Prosta, pojedyncza linia przecinająca dłoń to jedna z charakterystycznych cech, które wyróżniają osoby z zespołem Downa. Każdego roku, 21 marca obchodzimy światowy dzień osób zmagających się z tym zespołem. Tegoroczne święto w Polsce jest jeszcze bardziej wyjątkowe. Dzięki akcji charytatywnej wieść o zespole Downa rozniosła się w sieci.

Zobacz także

– Akcja przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni, cieszymy się, że o zespole Downa zrobiło się głośno. Nie mamy żadnych wpisów, które byłyby hejtem. Są one życzliwe i jest to dowód na to, że społeczeństwo jest coraz bardziej tolerancyjne i sympatyczne dla osób, które uważamy za inne– mówi dla WP parenting Andrzej Suchcicki ze Stowarzyszenia "Bardziej Kochani".

Każdy z nas może pomóc osobom z zespołem Downa
Każdy z nas może pomóc osobom z zespołem Downa (Instagram)

Telewizja Lifetime za każde zdjęcie przedstawiające przekreśloną dłoń oznaczone hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku przekaże 5 zł na rzecz Stowarzyszenia "Bardziej Kochani". Środki zostaną użyte w projekcie „Mieszkanie chronione”, którego celem jest pomoc w usamodzielnianiu się osobom z zespołem Downa.

2. Zbieramy na mieszkanie

Pierwszym celem do osiągnięcia było 20 tys. złotych. Zasięg akcji przekroczył jednak wszystkie oczekiwania. Już wczoraj w mediach społecznościowych Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" poinformowało o milionowym zasięgu i tysiącach postów z przekreślonią dłonią. Do akcji włączyły się gwiazdy, m.in. Mateusz Damięcki i Alan Andersz. Lifetime Polska zdecydowało więc o przekazaniu kolejnej sumy na mieszkanie chronione dla osób chorych z zespołem Downa.

Akcja #LiniaProsta trwa do końca marca 2017 roku
Akcja #LiniaProsta trwa do końca marca 2017 roku (Stowarzyszenie "Bardziej Kochani")

Całej akcji towarzyszy wideo, które w symboliczny sposób ukazuje trudności związane z dorastaniem i usamodzielnianiem się osób zmagających się z tym zespołem.

Kampania #LiniaProsta trwa do końca marca 2017 roku. Każdy z nas ma więc jeszcze czas, by wrzucić fotkę przekreślonej dłoni na swojego Instagrama lub profil na Facebooku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.