Trwa ładowanie...

Kreśląc prostą linię na dłoni, pomagasz osobom z zespołem Downa

 Magdalena Bury
23.03.2017 18:29
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa (Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" )

Od kilku dni na wielu profilach na Instagramie i Facebooku możemy spotkać się ze zdjęciami przedstawiającymi otwarte dłonie z nakreśloną na nich prostą linią. To akcja, którą dla Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" organizuje Lifetime. Za każdą fotkę stowarzyszenie otrzyma 5 złotych. Cel jest wielki. Dzięki zebranym środkom chorzy na zespół Downa będą mieli możliwość usamodzielnienia się.

1. LiniaProsta

Prosta, pojedyncza linia przecinająca dłoń to jedna z charakterystycznych cech, które wyróżniają osoby z zespołem Downa. Każdego roku, 21 marca obchodzimy światowy dzień osób zmagających się z tym zespołem. Tegoroczne święto w Polsce jest jeszcze bardziej wyjątkowe. Dzięki akcji charytatywnej wieść o zespole Downa rozniosła się w sieci.

Zobacz także

– Akcja przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni, cieszymy się, że o zespole Downa zrobiło się głośno. Nie mamy żadnych wpisów, które byłyby hejtem. Są one życzliwe i jest to dowód na to, że społeczeństwo jest coraz bardziej tolerancyjne i sympatyczne dla osób, które uważamy za inne– mówi dla WP parenting Andrzej Suchcicki ze Stowarzyszenia "Bardziej Kochani".

Zobacz film: "Wzruszająca historia kobiety, która urodziła dziecko z zespołem Downa"
Każdy z nas może pomóc osobom z zespołem Downa
Każdy z nas może pomóc osobom z zespołem Downa (Instagram)

Telewizja Lifetime za każde zdjęcie przedstawiające przekreśloną dłoń oznaczone hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku przekaże 5 zł na rzecz Stowarzyszenia "Bardziej Kochani". Środki zostaną użyte w projekcie „Mieszkanie chronione”, którego celem jest pomoc w usamodzielnianiu się osobom z zespołem Downa.

2. Zbieramy na mieszkanie

Pierwszym celem do osiągnięcia było 20 tys. złotych. Zasięg akcji przekroczył jednak wszystkie oczekiwania. Już wczoraj w mediach społecznościowych Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" poinformowało o milionowym zasięgu i tysiącach postów z przekreślonią dłonią. Do akcji włączyły się gwiazdy, m.in. Mateusz Damięcki i Alan Andersz. Lifetime Polska zdecydowało więc o przekazaniu kolejnej sumy na mieszkanie chronione dla osób chorych z zespołem Downa.

Akcja #LiniaProsta trwa do końca marca 2017 roku
Akcja #LiniaProsta trwa do końca marca 2017 roku (Stowarzyszenie "Bardziej Kochani")

Całej akcji towarzyszy wideo, które w symboliczny sposób ukazuje trudności związane z dorastaniem i usamodzielnianiem się osób zmagających się z tym zespołem.

Kampania #LiniaProsta trwa do końca marca 2017 roku. Każdy z nas ma więc jeszcze czas, by wrzucić fotkę przekreślonej dłoni na swojego Instagrama lub profil na Facebooku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.