Trwa ładowanie...

Koszula do porodu - cechy, rodzaje, gdzie kupić?

Avatar placeholder
31.03.2021 17:16
Kobiety nie powinny pomijać wyboru koszuli do porodu w czasie przygotowań
Kobiety nie powinny pomijać wyboru koszuli do porodu w czasie przygotowań (Shutterstock)

Koszula do porodu znajduje się na liście wyprawki szpitalnej każdej mamy. Istnieje wiele rodzajów koszul do porodu i karmienia, dlatego warto poświęcić chwilę, aby wybrać koszulę do porodu, która będzie dla nas idealna. Choć większość kobiet boi się porodu, to jednak w tym momencie chcą one się czuć wygodnie, ale też ładnie. Niestety w Polsce w większości szpitali nadal kobiety rodzą w szpitalnych koszulach do porodu, które bardziej przypominają bezkształtny worek i nie wpływają na poprawę samopoczucia.

spis treści

1. Koszula do porodu - cechy

Koszula do porodu powinna spełniać pewne wymagania. Warto zwrócić uwagę na długość koszuli do porodu. Koszula do porodu nie powinna być dłuższa niż do kolan. Jeśli koszula do porodu będzie dłuższa, będzie po prostu przeszkadzać w akcji porodowej zarówno kobiecie, jak i położnym i lekarzom.

Fason koszuli do porodu nie ma tak naprawdę znaczenia. Koszula do porodu musi być wygodna i spełnić swoją funkcję. Należy jednak pamiętać, że koszula do porodu musi sprawić, że czujesz się komfortowo na sali porodowej i zakrywać to, czego wolałabyś nie pokazywać.

2. Koszula do porodu - rodzaje

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Znieczulenie podczas porodu"

Koszula do porodu jest dostępna m.in. w wersji jednorazowej. Jednorazowa koszula do porodu jest dla wielu kobiet idealnym rozwiązaniem, ponieważ koszula do porodu na pewno pobrudzi się krwią, a plamy mogą się nie sprać. Dlatego też nie warto wydawać dużych kwot na koszulę do porodu. Wiele kobiet zapomina o jej przeznaczeniu i nie zdaje sobie sprawy, że w czasie porodu bardzo łatwo o jej pobrudzenie i zniszczenie.

7 sposobów na usprawnienie porodu i złagodzenie bólu
7 sposobów na usprawnienie porodu i złagodzenie bólu [7 zdjęć]

Wiele kobiet obawia się porodu, a zwłaszcza cierpienia z nim związanego. Okazuje się jednak, że można

zobacz galerię

Często zdarza się również, że wybrana przez nas koszula do porodu nie zdaje egzaminu i położne nie zgadzają się na jej założenie, bo będzie przeszkadzać w czasie porodu. Jeśli wybrana koszula do porodu nie spełnia wymogów szpitala, bez problemu dostaniemy na oddziale odpowiednią. Choć zapasowe koszule do porodu dostępne w szpitalach nie wyglądają zachęcająco, spełnią najlepiej swoją funkcję.

W czasie wyboru koszuli do porodu nie warto zwracać uwagi na to, czy koszula posiada guziki, czy też nie. Ze względów praktycznych lepiej wybrać koszulę do porodu bez rozpinania, dzięki czemu nie pokażemy na porodówce zbyt wiele nawet przez przypadek. Nie należy również wybierać modeli koszuli do porodu z wycięciem do karmienia piersią, ponieważ po porodzie zazwyczaj i tak taka koszula idzie do wyrzucenia.

3. Koszula do porodu - gdzie kupić?

Koszula do porodu najczęściej jest dostępna w sklepach dla przyszłych mam. Najlepiej wybierać modele koszul do porodu produkowanych przez firmy zajmujące się odzieżą dla kobiet w ciąży, ponieważ będą one najlepiej skrojone i dostosowane do potrzeb porodu. Przed wyborem koszuli do porodu należy przymierzyć kilka różnych fasonów i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej.

ZOBACZ TAKŻE:

Wiele kobiet zapomina również, że nie musi w czasie wyboru koszuli do porodu ograniczać się do koloru białego, czy szarego. Przyjęło się przekonanie, że koszula do porodu to coś najmniej istotnego, przez co kobiety nie poświęcają czasu na jej wybór. Natomiast warto sięgnąć po jaskrawe odcienie i mocne kolory. Najlepiej wybrać koszulę do porodu w swoim ulubionym kolorze. Kolor poprawi nam humor i doda motywacji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.