Trwa ładowanie...

Kombinezon dla noworodka

Avatar placeholder
02.10.2020 18:03
Kombinezon dla noworodka
Kombinezon dla noworodka

Gdy na dworze robi się coraz zimniej, warto pamiętać o ciepłym ubranku dla dzidziusia. Noworodki są czulsze na zimno i niekorzystne warunki atmosferyczne niż osoby dorosłe czy nawet starsze dzieci. Dlatego przed wyjściem na zimowy spacer trzeba zastanowić się, w czym będzie maluszkowi wystarczająco ciepło. Najlepszym rozwiązaniem jest kombinezon.

spis treści

1. Rodzaje kombinezonów dla najmłodszych

Najlepszym rozwiązaniem dla noworodka lub niemowlęcia jest kombinezon jednoczęściowy. Wynika to z faktu, że dużo łatwiej ubrać malucha w taki strój, niż wkładać na niego oddzielnie spodenki i kurtkę. Kombinezony jednoczęściowe dla najmłodszych cieszą się dużym powodzeniem, co łatwo zaobserwować w sklepach, gdzie praktycznie niemożliwe jest uzyskanie kombinezonu dwuczęściowego w rozmiarze poniżej 86. Ten rodzaj kombinezonu najczęściej posiada także miękkie, ciepłe buciki.

Starsze, potrafiące już samodzielnie chodzić dziecko z pewnością doceni zalety kombinezonu dwuczęściowego. Należy pamiętać, że w odróżnieniu od kombinezonu jednoczęściowego, ten typ stroju dziecięcego nie posiada miękkich bucików. Niezbędne okaże się więc wyposażenie malucha w zimowe obuwie.

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"

Wiadomo, że wybierając kombinezon dla dziecka zwracamy uwagę przede wszystkim na wygodę malucha. Jednak niemniej ważny jest komfort zakładania ubranka. Pod tym względem najlepiej spisują się modele rozpinane po obu stronach, czyli wyposażone w zamki przebiegające od kolan do ramienia. Niestety kombinezon z jednym suwakiem zlokalizowanym po środku może być dość kłopotliwy dla najmłodszych pociech, które ubieramy na leżąco. Nawet po całkowitym rozpięciu ubioru często pojawia się problem z umieszczeniem w środku delikatnego dziecka, a w szczególności jego nóżek.

W przypadku najmłodszych pociech znakomitym pomysłem jest kupienie śpiworka. Jak pozostałe ubranka z kolekcji zimowej, ma on rękawki, jednak w odróżnieniu od kombinezonu pozbawiony jest nogawek. Śpiworek dla niemowląt posiada specjalny otwór, przez który można przeprowadzić pasy i z powodzeniem umieścić dziecko w nosidełku.

2. O czym pamiętać, kupując kombinezon noworodkowi?

Przede wszystkim należy pamiętać, że kombinezon będzie potrzebny przez kilka miesięcy. Przez ten czas dziecko zdąży urosnąć i zmieni rozmiar ubrań. Nie warto jednak kupować dwóch kombinezonów, tym bardziej że to spory wydatek. Lepiej kupić od razu kombinezon większy o jeden rozmiar. Warto również pamiętać, aby kombinezon był odpowiednio szeroki, tak aby można było założyć dziecku jeszcze sweterek.

Kupując jakąkolwiek odzież dla dziecka, warto zwrócić uwagę, czy ma certyfikat jakości, aby być pewnym, że nie składa się z żadnych substancji szkodliwych. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór kombinezonu dla dziecka powinien być materiał. Najlepiej postawić na ubranko w środku wyłożone miękkim, komfortowym polarem, który zapewni maluchowi ciepło. Materiał zewnętrzny nie powinien przemakać, ani przepuszczać wiatru, czy zimna. Większość firm produkujących odzież dziecięcą ma swoje strony internetowe, gdzie można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi odzieży. Dobrym pomysłem jest również zaczerpnięcie porady u sprzedawcy sklepowego.

Ubieranie maleństwa na zimowy spacer jest dość trudnym zadaniem. Wystarczająco męczące jest zakładanie kilku warstw ubrań, czapeczki, szalika, rękawiczek, a kiedy do tego dojdzie przegrzanie w dość ciepłym mieszkaniu, awantura gotowa. Kombinezon musi być odpowiednio szeroki i wygodny, żeby założenie go poszło sprawnie. Najlepiej, żeby jeden z rodziców już czekał ubrany, aby zaraz po założeniu kombinezonu zabrać maluszka na dwór. Spocony, krzyczący maluch nie wróży miłego spaceru bez względu na bajkową scenerię.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze