Trwa ładowanie...

Kolorowanki wielkanocne. Dlaczego warto kolorować w każdym wieku?

Kolorowanki wielkanocne to jeden ze sposobów dzieci na świąteczne przygotowania. Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas dla wszystkich członków rodziny. Wspólne przygotowania do świąt mogą dawać wiele radości. Jakie korzyści przynosi dzieciom kolorowanie, oraz czy tylko najmłodsi mogą czerpać z tego radość, w artykule poniżej.

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"

spis treści

1. Korzyści z kolorowania

Kolorowanki, rysowanki, malowanki to zbiory obrazków, zazwyczaj czarno - białych konturów. Najczęściej wydawane są w formie książeczek, mających na celu naukę i zabawę dzieci.

Malowanie to jedno z prostszych ćwiczeń, zwiększających sprawność manualną najmłodszych, co w kolejnych latach procentuje szybszą nauką pisania. Nie jest to jednak zajęcie zarezerwowane tylko dla najmłodszych, dorosłym także może przynieść wiele korzyści. Kolorowanie relaksuje, wycisza, pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię. Może stać się dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

Jakie obrazki najczęściej można znaleźć w kolorowankach? Zwykle są to rysunki ulubionych postaci z bajek, zwierząt, samochodów i innych środków lokomocji, roślin. Mogą być związane z pewnymi wydarzeniami jak np. Świętami Bożego Narodzenia lub Wielkanocą.

Kolorowanki dla dzieci – zalety, jak zachęcić dziecko
Kolorowanki dla dzieci – zalety, jak zachęcić dziecko

Kolorowanki dla dzieci są idealnym sposobem na zajęcie czasu dziecku w wieku przedszkolnym. Kolorowanki...

przeczytaj artykuł

2. Kolorowanki na Wielkanoc

Kolorowanki wielkanocne od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Można zaproponować je naszym pociechom na długo przed świętami, dzięki czemu dzieci zaczną się nastrajać do tego wyjątkowego okresu.

Wspólne malowanie kolorowanek wielkanocnych może być doskonałą okazją do rozmów na temat nadchodzących świąt, podczas których można opowiadać dziecku o zwyczajach, symbolach i ciekawostkach związanych z tymi świętami.

5 pomysłów na rozwijające zabawy z kolorowankami!
5 pomysłów na rozwijające zabawy z kolorowankami!

...

przeczytaj artykuł

3. Motywy na kolorowanki wielkanocne

Na malowankach wielkanocnych najczęściej możemy znaleźć:

  • koszyczek z pisankami;
  • zajączka;
  • kurczaczka wielkanocnego;
  • pisklaka wykluwającego się z jajka;
  • wielkanocnego kurczaka, lecący w koszyczku;
  • kurczaka na górze pisanek.

Warto zajrzeć do sieci - znajdziemy w niej mnóstwo gotowych szablonów kolorowanek wielkanocnych dla najmłodszych i nie tylko. Udanej zabawy!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.