Kolejny fotelik wycofany ze sprzedaży? Jest stanowisko producenta

Niedawno w internecie pojawiła się informacja dotycząca fotelika Jane Grand. Wynikało z niej, że ten model znanej firmy nie przeszedł testów zderzeniowych ADAC. Serwis, w którym pojawiła się ta informacja, poinformował też, że chociaż fotelik został wycofany z rynku ze względu na niebezpieczeństwo przewożeniaa w nim dzieci, wciąż dostępny jest na rynku.

Zobacz film: "Planujesz rodzinne wakacje? Nie kupuj fotelika samochodowego w ostatniej chwili! Sprawdź, dlaczego!"

Na rodziców przewożących w nim dzieci padł blady strach. Okazuje się, że niesłusznie. Producent Jane Grand wysłał w tej sprawie swoje oficjalne stanowisko, w którym czytamy:

"W nawiązaniu do wiadomości medialnych publikowanych przez ADAC oraz Stiftung Wanterest dotyczących wykrycia podczas crash testów Eurotest pewnych nieprawidłowości w systemie mocowanania Isofix fotelika Jane Grand, jako oficjalny dystrybutor i przedstawiciel marki Jane w Polsce, pragniemy poniżej przedstawić stanowisko producenta ww fotelika w wymienionej kwestii.

W emitowanych materiałach crash testu podczas gwałtownego hamowania zauważalne jest niewielkie przemieszczenie w systemie mocowania Isofix ww fotelika.

Niemniej, jak widać na wymienionym wideo, Top Theter zamocowany jest we właściwy sposób, a mocowanie Isofix odpowiednio przytrzymuje fotelik, w pełni spełniając swoją rolę, czyli przeciwdziałając przemieszczeniu czy wypadnięciu fotelika z samochodu, tym samym zapewniając bezpieczeństwo dziecku.

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż
7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż [7 zdjęć]

Odpowiedni fotelik to podstawa, i mimo, że trudno zakwalifikować go do kategorii gadżetów, od niego musimy...

zobacz galerię

Ponowne powtórzenie testów w Laboratorium Jane Crash Test wykazało podobne zachowanie fotelika, co potwierdziło drobną nieprawidłowość, ale nie zakwestionowało jego podstawowej roli, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w czasie kolizji bądź niezgodności z normą ECE R44/04 czy EuroTest.

W związku z faktem, że firma Jane dysponuje nowoczesnym systemem identyfikacji, włącznie z kodami QR, umożliwiło to precyzyjne określenie partii produktu, w której wystąpiła nieprawidłowość. W przypadku numeru seryjnego poniżej 2000 produkt nie wymaga weryfikacji.

W przypadku numeru seryjnego 2000 i powyżej prosimy o kontakt z serwisem : e-mail:serwisdad@euro-trade.pl; tel.: 12/ 65 10 440 lub 12/ 61 44 151 celem weryfikacji.

Aby sprawdzić numer seryjny fotelika, należy go szukać na naklejce ulokowanej na opakowaniu lub z tyłu fotelika.

Zobacz także:

Firma JANE nie zgadza się z opinią ADAC, jakoby produkt był niebezpieczny, stąd też wystosowała oficjalne pismo do ADAC o natychmiastowe sprostowanie informacji i wyjaśnienie problemu jak i statusu CRS.

Z wyrazami szacunku, Euro-Trade Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Dystrybutor marki Jane w Polsce".

Drodzy rodzice, możecie być spokojni. Jeśli jednak wciąż macie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa waszych dzieci – skonsultujcie się z producentem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.