Trwa ładowanie...

Kobieta uderzyła dwulatka z autyzmem. Matka chłopca apeluje o więcej zrozumienia

Dwuletni Eli bawił się na placu zabaw. W pewnym momencie delikatnie uderzył swoją rówieśniczkę. Reakcja matki dziewczynki była natychmiastowa. Odpowiedziała tym samym. Dzień wcześniej u chłopca zdiagnozowano autyzm.

Zobacz film: "Dr Harvey Karp twierdzi, że zna przyczynę autyzmu. Nie chodzi o szczepionki"

1. Bójka na placu zabaw

Stephanie Hanrahan z Florydy wraz z mężem wychowuje dwójkę dzieci: czteroletnią Campbell i dwuletniego Eli’ego. Dzieci mają autyzm. Kobieta tłumaczy, że jej syn porusza się po świecie na swój własny sposób.

Ostatnio zaczął wyrażać siebie poprzez popychanie innych ludzi. Dzień po zdiagnozowaniu u niego autyzmu matka zabrała go na plac zabaw. Miała nadzieję, że kontakt z rówieśnikami zapewni mu poczucie normalności i akceptacji. Stało się jednak inaczej. Zanim zdołała go powstrzymać, Eli popchnął dwuletnią dziewczynkę. Stephanie natychmiast przeprosiła jej mamę. Ta zignorowała przeprosiny i uderzyła jej syna.

Stephanie uczyła syna, żeby przepraszał za swoje zachowanie, przybijając piątki. Tak zrobił też tym razem. Matka dziewczynki powiedziała jej, że nie musi odpowiadać na gest chłopca. Stephanie była zaskoczona tym zachowaniem. Wcześniej była przekonana, ze wszyscy rodzice grają w jednym zespole, ucząc dzieci dobrych manier i wrażliwości. Przyznała, że zdarzenie na placu zabaw tak nią wstrząsnęło, że płakała, wracając do domu.

2. Apel o zrozumienie

Stephanie pisze bloga o życiu swojej rodziny, prowadzi też konta w mediach społecznościowych, na których dzieli się swoim doświadczeniem w wychowywaniu dzieci z autyzmem.

Stephanie pokazuje, jak wygląda wychowywanie dzieci z autyzmem
Stephanie pokazuje, jak wygląda wychowywanie dzieci z autyzmem (instagram.com/tinklesherpants)

Wyjaśnia, że zarówno rodzice dzieci autystycznych, jak i obcy ludzie mogą mieć problem z ich zrozumieniem. Kobieta obiecała sobie, że w przyszłości, gdy zdarzy się podobna sytuacja, stanie w obronie syna i użyje swojego głosu, gdy on sam nie będzie w stanie tego zrobić.

Chce wytłumaczyć chłopcu, że czasami ludzie mogą go źle zrozumieć. Matka apeluje też do innych rodziców, aby uczyli swoje dzieci akceptacji dla innych.

Zobacz także: wywiad z rodzicami autystycznego dziecka i jak zachęcić dziecko z autyzmem do integracji z rówieśnikami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.