Trwa ładowanie...

Klocki, które rozwijają wyobraźnię

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju dziecka to jedno z najważniejszych zadań, z jakimi muszą zmierzyć się rodzice. Aby maluch rósł zdrowy i szczęśliwy, należy zadbać o jego prawidłową dietę i codzienną aktywność. Kluczową rolę w rozwoju umysłowym, fizycznym oraz społecznym odgrywa zabawa, więc wybór zabawek nigdy nie powinien być przypadkowy.

spis treści

1. W dziecięcym pokoju

Wśród pluszowych miśków, lalek, samochodów, kolorowanek, piłek, świecących i mówiących robotów w pokoju dziecka nie powinno zabraknąć klocków, bo to właściwie jedyny dostępny na rynku produkt, który daje aż tak ogromną swobodę podczas zabawy i zapewnia wszechstronny rozwój. Potwierdzają to również naukowcy – klocki to najlepsza edukacyjna zabawka dla maluchów ze względu na nieocenioną rolę, jaką spełniają w procesie rozwojowym.

Zabawa klockami rozwija kreatywność i wyobraźnię, umiejętności społeczne, fizyczne i psychiczne. Klocki pozwalają dziecku na budowanie samodzielności i podejmowanie pierwszych decyzji. Ćwiczą koncentrację, koordynację wzrokową, a także zdolności manualne. Wspólna zabawa z rodzicami lub rówieśnikami nauczy dzielenia się i nawiązywania nowych więzi. To jednak nie wszystko – klocki uczą rozpoznawania kształtów, kolorów, liczenia, a także rozróżniania rozmiarów.

Zakup klocków musi być jednak przemyślaną decyzją. Należy pamiętać, że ich wybór należy odpowiednio dostosować do wieku i potrzeb dziecka. Klocki powinny być również wykonane z najlepszej jakości materiałów, które będą przyjazne dla zdrowia twojego malucha – takie znajdziesz w ofercie Mega Bloks. Mega Bloks oferuje klocki dla najmłodszych, już rocznych maluchów, dzięki czemu o rozwój manualny swojego dziecka możesz zadbać od najwcześniejszych chwil jego życia. Ale to nie wszystko – moc kolorów, kształtów i niespodzianek, jakie znajdzie twój maluch w zestawach Mega Bloks, wyczaruje ogromny uśmiech na jego twarzy.

2. Klocki w torbach

Torba Deluxe zawiera aż 160 kolorowych elementów, które zapewnią maluchom niezapomnianą, kreatywną zabawę bez żadnych ograniczeń. Taka zabawa nigdy im się nie znudzi! Klocki są zapakowane w ekologiczną torbę niezawierającą PCV, dzięki której utrzymasz porządek w domu – wystarczy, że po skończonej zabawie schowasz do niej ponownie wszystkie elementy. Torba jest bardzo poręczna – możesz zabrać ją na rodzinny weekendowy wyjazd, wakacje czy spotkanie rodzinne – to zapewni dziecku moc wrażeń w każdej sytuacji, bo z zestawu można wyczarować wszystko, co przyjdzie wam do głowy. Kolorowe klocki, które znajdziecie w Torbie Deluxe, wielkością są dopasowane do małych rączek dziecka i idealnie nadają się dla dzieci od 1. do 5. roku życia.

3. Stoliczku nakryj się

Duży wielofunkcyjny Stolik z klockami to rozwijająca wyobraźnię i ciekawość świata zabawka z chowanymi nóżkami i miejscem na klocki. W skrócie – kolejny wymarzony zestaw dla młodego „konstruktora”. Składa się z 25 elementów, dodatkowo znajdziesz w nim arkusz z naklejkami, którymi twoje dziecko będzie mogło ozdobić klocki, a to umożliwi mu podejmowanie samodzielnych decyzji i wzbogaci proces twórczy zachodzący w jego głowie. Stoliczek z klockami pozwala nieustannie odkrywać, stawiać nowe konstrukcje, budować i burzyć, tworzyć małe miasteczka, ale przede wszystkim dobrze się bawić i stymulować prawidłowy rozwój. Rozmiar i kształt dużych, kolorowych elementów jest doskonale dobrany do małych rączek dziecka. Wszystko po to, aby podnosić jego umiejętności manualne.

4. Wózek zbierający klocki

Pojazd – Zbieracz klocków – to zabawka, którą maluchy uwielbiają. Nie ma się co dziwić – po skończonym konstruowaniu zamków, miasteczek, smoków, domów i zwierząt zabawa jeszcze się nie kończy, bo teraz możecie pozbierać wszystkie klocki za pomocą wielkiego, kolorowego zbieraczka. Dzięki tej zabawce z łatwością nauczysz malucha, jak już od najmłodszych lat dbać o porządek w jego świecie pełnym zabawek. Ciągnięty wózek samodzielnie zbiera klocki napotkane na drodze – to najbardziej fascynująca funkcja tego zestawu, którą szkraby będą zachwycone. To również doskonałe miejsce do przewożenia oraz budowania nowych konstrukcji! Zestaw zawiera platformę do budowania oraz 20 klocków w rozmiarze idealnym dla małych rączek, dzięki czemu poprzez radosną zabawę dziecko usprawni takie czynności jak chwytanie czy rzucanie.

Wybrane zestawy klocków Mega Bloks kładą ogromny nacisk na rozwój fizyczny – dziecko szkoli swoje zdolności manualne; psychiczny – rozwija wyobraźnię, uczy się podejmowania samodzielnych decyzji; oraz społeczny – dzięki zabawie z tobą lub innymi dziećmi będzie mogło nauczyć się podstaw współpracy, zasad dzielenia się i budowania relacji międzyludzkich. Pamiętaj, że klocki to zabawka uniwersalna i uwielbiana przez dzieci już od najmłodszych lat. Zainwestuj w najlepsze zestawy, a zobaczysz, jak pięknie poprzez zabawę rozwija się twój najdroższy skarb.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.