Trwa ładowanie...

"Klinika dla pluszaków: Akademia Dr Dosi" DVD od Galapagos - recenzja

Twoje dziecko boi się lekarza i wizyt w przychodniach zdrowia? Koniecznie musi poznać dr Dosię i jej Klinikę dla pluszaków! Ten animowany serial emitowany na kanale Disney Junior z pewnością sprawi, że Twoje dziecko przestanie bać się dentysty, okulisty czy innego lekarza, a podobne spotkania wzbudzą w nim tylko pozytywne emocje.

"Klinika dla pluszaków" DVD

"Klinika dla pluszaków" DVDPięć rozśpiewanych i wesołych odcinków o tym, jak być zdrowym i szczęśliwym z pewnością przypadnie do gustu małym widzom.

Szczerze polecam serial nie tylko najmłodszym dzieciom, ale również tym starszym, gdyż wartości przekazywane przez bohaterów serialu są uniwersalne i uczą, jak należy postępować w całym życiu.

Na płycie DVD „Klinika dla pluszaków: Akademia Dr Dosi” znajduje się 5 podwójnych odcinków. Doktor Dosia to rezolutna sześciolatka, która prowadzi klinikę dla zabawek. Stałymi pacjentami kliniki są jej ulubieni towarzysze, czyli bałwan Mrozek, smok Stefan i owieczka Besia, na czele z asystentką, hipopotamica Helą.

Każdy z odcinków na płycie przedstawia inną przygodę dziewczynki i jej pluszaków. Dosia zabiera do swojej kliniki wszystkie zabawki, które potrzebują pomocy. Maskotki ożywają, gdy dziewczynka dotnie swojego magicznego stetoskopu.

W jednym z odcinków Dosia pomaga naprawić złamany ząb kąpielowego rekina, który jest postrachem innych towarzyszy w wannie. Znajduje również sposób, jak załatać dziury dwóm braciom - samolotom, którzy, latając po mieszkaniu, uszkodzili swoje części.

W kolejnym odcinku pluszaki wraz z panią doktor wybierają najlepszą parę okularów dla mądrej sowy, która nie mogła czytać, gdyż miała wadę wzroku. Piękna lalka Daisy, która złamała rękę, jeżdżąc na rolkach, również otrzymała pomoc od Dosi. Po wykonaniu prześwietlenia pani doktor założyła jej modny, różowy gips. Przemek Piłkarzyk wrócił do gry po tym, jak złamał swoje mocowanie, a bałwan Mrozek, który zafarbował się na różowo po praniu razem z ubraniami, otrzymał od Dosi słowa otuchy i wparcia oraz obietnicę, że podczas drugiego prania jego kolor wróci do normalności.

Serial w przyjemny i zabawny sposób pokazuje dzieciom, jak ważna jest wizyta u lekarza, gdy coś nam dolega. I co najważniejsze, lekarz nie powinien być obiektem strachu, tylko pomagać w wyleczeniu danego schorzenia. Wykonywane zabiegi, takie jak założenie gipsu czy naprawa uszkodzonego zęba pomogą nam w pozbyciu się dolegliwości i nie należy się tego bać. Dzieci dowiadują się również, jak należy dbać o siebie zimą i zabezpieczać się przed mrozem. Nasi bohaterowie pamiętają, aby zakładać rękawiczki, czapkę i szalik, ponieważ ich brak może skutkować przeziębieniem. Obserwując mądre zachowania Dosi i jej pluszaków, młodzi widzowie będą chętnie je naśladować.

Bajka niesie ze sobą dużą wartość edukacyjną dla dzieci w każdym wieku. Dzięki historii Przemka Piłkarzyka maluchy uzmysłowią sobie, jaka siła drzemie w drużynie, a przygoda bałwana Mrozka pokaże im wartość przyjaźni, która jest szczera i wolna od uprzedzeń. Prawdziwi przyjaciele są przecież ze sobą na dobre i na złe. Kompleksy owieczki Besi na temat jej wyglądu uzmysławiają naszym pociechom, że o wiele bardziej niż piękny wygląd ważne jest to, co sobą reprezentujemy i jacy jesteśmy, a piękno wewnętrzne będzie widoczne również na zewnątrz.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.