Trwa ładowanie...

Kinga Duda. Co wiadomo o córce prezydenta?

Para prezydencka trzyma swoją córkę z dala od mediów. Wiadomo, że 25-latka ukończyła w Polsce prawo, a teraz mieszka w Londynie. Co jeszcze wiemy o Kindze Dudzie?

1. Kinga Duda wykształcenie

Kinga Duga jest rzadkim gościem w mediach. Nawet, kiedy wspiera ojca w kampaniach wyborczych, czy towarzyszy rodzicom w trakcie oficjalnych spotkań, nigdy nie zabiera głosu.

Nie dziwne więc, że o Kindze wiemy bardzo niewiele. Córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy urodziła się w 1995 roku w Krakowie. Patrząc na dotychczasową listę dokonań Kingi, można wywnioskować, że rodzice postawili na światową edukację córki.

Kidga Duga studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wśród jej zainteresowań znalazło się międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, postępowanie cywilne i metody alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów.

Zobacz film: "Dzieci po raz pierwszy słyszą głos swojej mamy. Wzruszające wideo"

Wiadomo, że córka prezydenta była uznawana za jedną z najlepszych studentek prawa UJ. Jakiś czas temu reprezentowała uczelnię w międzynarodowym konkursie prawniczym razem z dwiema innymi studentkami. Zespół Kingi Dudy wygrał konkurs, w którym nagrodą był staż w jednej z prestiżowych londyńskich kancelarii prawnych. Na 3-miesięczne praktyki Kinga wyjechała w lutym 2020 roku, czyli na chwilę przed wybuchem pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Dziewczyna zdecydowała się jednak nie wracać do Polski, zanim nie skończy stażu.

To nie jest pierwsze doświadczenie zawodowe 25-latki. Wcześniej odbyła aż pięć staży, w tym także w Parlamencie Europejskim. Latem 2017 roku Kinga Duda przeszła praktyki w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie. Po ukończeniu studiów w Krakowie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby ukończyć kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie.

2. Kinga Duda zainteresowania

Jedynym źródłem informacji o zainteresowaniach Kingi Dudy, jest jej profil w mediach społecznościowych.

Wiemy, że ze wszystkich sportów "pierwsza córka” najbardziej uwielbia jeździć na nartach, podobnie z resztą jak jej ojciec.

Wśród swoich hobby Kinga Duda wymienia również czytanie książek oraz podróże.

3. Kinga Duda życie prywatne

Jakby para prezydencka nie starała się utrzymać swoje jedyne dziecko z dala od mediów, tabloidy nie opuszczają jej nie na krok. Po internecie krążyły zdjęcia, kiedy Kinga Duda została przyłapana z papierosem.

Teraz media żyją domniemaniami o prywatnym życiu 25-latki. Krążyły plotki jakoby dziewczyna związała się z aktorem Maciejem Musiałem. "Nie byliśmy razem, ale to miła dziewczyna" – rozwiał wątpliwości Musiał.

Internauci jednak nie przestali dopytywać się, czy Kinga Duda ma chłopaka? Takie pytanie nawet padło podczas czatu Andrzeja Dudy z wyborcami.

"Panie Andrzeju, czy Kinga jest wolna? I czy mam u niej jakieś szanse?" – zapytał jeden z użytkowników. Na to Prezydent odpowiedział: "Kinga, czyli moja córka ma 25 lat, jest osobą dorosłą, samodzielną, która sama decyduje o sobie. Nie jest jeszcze zamężna, ma chłopaka i jest z nim szczęśliwa, o ile wiem. Natomiast, wie pan, zawsze pan może próbować” - zażartował Prezydent Andrzej Duda.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.