Trwa ładowanie...

Kilkadziesiąt uczennic trafiło do szpitala. Rodzice twierdzą, że to przez seans spirytystyczny

Kilkadziesiąt uczennik zasłabło. Rodzice uważają, że to przez "diabelską planszę Ouija"
Kilkadziesiąt uczennik zasłabło. Rodzice uważają, że to przez "diabelską planszę Ouija" (Getty Images)

28 dziewcząt z kolumbijskiej szkoły trafiło do szpitala po tym, jak straciły przytomność. Wstępne ustalenia wskazują, że uczennice mogły korzystać z tablic Ouija, które służą do porozumiewanie się z duchami i światem niematerialnym. Szkoła studzi emocje.

1. Masowe zasłabnięcia w szkole

Rodzice i nauczyciele są w szoku po wydarzeniach w szkole. Nadal nie wiadomo, co dokładnie się stało i jakie były przyczyny masowego zasłabnięcia i stanów lękowych wśród dzieci. Dyrektor placówki uspokaja i prosi o niewyciąganie pochopnych wniosków. Wiadomo, że dwie z uczennic cierpi na choroby współistniejące.

- Szkoła czeka na diagnozy medyczne, aby dostarczyć dalszych wiarygodnych informacji - wyjaśnia Hugo Torres, dyrektor Galeras Educational Institution w Pasto w południowej Kolumbii cytowany przez "The Daily Mail".

2. Czy dzieci uprawiały seanse spirytystyczne?

Wielu rodziców uważa, że dzieci używały w szkole tabliczek Ouija i to mogło być przyczyną dziwnych wydarzeń.

- Pracuję w kiosku szpitalnym i codziennie widzę, jak trafia tu troje lub czworo dzieci po omdleniu - opowiada jedna z matek. - Trzeba sprawdzić, co się dzieje w szkole, bo nasze dzieci nie mogą dalej żyć w takiej sytuacji - dodaje inny z rodziców.

Lokalne władze nie potwierdziły jeszcze, czy jest prowadzone dochodzenie policyjne w tej sprawie.

Tablice Ouija jest wykorzystywana do seansów spirytystycznych i uznawana za jeden z bardziej tajemniczych i niebezpiecznych przedmiotów, które służą do kontaktu z zaświatami. Tablice Ouija zostały wynalezione przez spirytystów w Stanach Zjednoczonych w 1886 roku, kilka lat później pojawiły się komercyjne wersje produktu, które są powszechnie dostępne. Przedmiot przypomina zwykłą tablicę z literami, cyframi i słowami "tak", "nie", "witaj" oraz "żegnaj". Cyfry i litery na planszy mają pozwolić duchowi na "przeliterowanie" wiadomość dla żywych.

Eksperci ostrzegają, że to nie jest zabawka. Były opisywane przypadki stanów lękowych i paranoi u osób, które używały tych tablic. W listopadzie 2022 roku w innej szkole w Kolumbii miały miejsce analogiczne wydarzenia. Wtedy również kilkunastu nastolatków straciło przytomność i wiązano to z używaniem tablicy Ouija. Później wskazywano, że przyczyną dolegliwości najprawdopodobniej było zatrucie pokarmowe.

(Getty Images)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze