Trwa ładowanie...

Karta Dużej Rodziny i wynikające z niej zniżki także na ubezpieczenia

Od kilku lat w Polsce obowiązuje Karta Dużej Rodziny, która pozwala rodzinom z co najmniej trojgiem dzieci otrzymywać zniżki na różnego rodzaju towary i usługi, m.in. na przejazdy komunikacją miejską, zajęcia sportowe, zakup ubrań, ale też ubezpieczenie. Do czerwca 2019 roku wydano prawie 2,58 mln Kart dla rodzin wielodzietnych.

O wydanie Karty Dużej Rodziny ubiegać się mogą rodzice co najmniej trojga dzieci bez względu na ich wiek. Przysługuje ona również rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

By otrzymać Kartę Dużej Rodziny, wystarczy wypełnić wniosek w odpowiedniej instytucji w gminie, właściwej dla miejsca zamieszkania. Może to być urząd gminy lub miasta. Wniosek można również złożyć przez internet.

Karta wydawana jest bezpłatnie i niezależnie od dochodów rodziny. Obowiązuje jeden ogólnopolski wzór (karta ma wymiary karty płatniczej). Dostępna jest również karta mobilna, wyświetlana w aplikacji mKDR.

1. Co daje Karta Dużej Rodziny?

Dzięki Karcie Dużej Rodziny można korzystać z wielu zniżek i uprawnień na terenie całego kraju. Dotyczą one najczęściej oferty rekreacyjnej, sportowej i kulturalnej, ale do programu przystąpiły też sklepy odzieżowe, obuwnicze, papiernicze oraz ubezpieczyciele. W ten sposób rodziny wielodzietne mogą korzystać z szerokiego wachlarza usług sektora państwowego i publicznego w bardzo atrakcyjnych cenach.

>> Masz Kartę Dużej Rodziny? Dzięki niej to ubezpieczenie możesz wykupić taniej

2. Rodzina przede wszystkim

W 2015 roku do programu Karta Dużej Rodziny przystąpiło LINK4. Firma zdecydowała się w ten sposób odciążyć nieco budżety dużych rodzin, oferując atrakcyjne rabaty na różnego rodzaju usługi. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na 5 proc. zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne OC i Pakiet OC+AC, 50 proc. na NNW komunikacyjne, 10 proc. na ubezpieczenie mieszkania i domu (w tym Assistance) oraz 15 proc. na ubezpieczenia turystyczne.

Zniżki można otrzymać również, wybierając pakiet ubezpieczeń LINK4 Mama. Jednym z jego elementów jest ubezpieczenie NNW Dziecka, przeznaczone dla najmłodszych uczęszczających do żłobka, przedszkola lub szkoły.

Świadczenie wypłacane jest w razie uszczerbku na zdrowiu dziecka, które uległo nieszczęśliwemu wypadkowi (nawet jeśli wypadek wydarzy się poza placówką, np. podczas zajęć dodatkowych). Ubezpieczenie obejmuje również wypłatę świadczeń w przypadku wstrząśnienia mózgu, zachorowania na sepsę oraz pneumokoki. W ramach ubezpieczenia zwrócone zostaną także pieniądze za leki w przypadku, gdy dziecko zachoruje na boreliozę po ukąszeniu przez kleszcza.

Dysponując Kartą Dużej Rodziny, ze zniżki 10 proc. na ubezpieczenie może skorzystać również mama, wykupując pakiet NNW w LINK4 Mama. Najczęściej rodzice myślą wyłącznie o tym, by zabezpieczyć swoją pociechę, a zupełnie zapominają, że im również może wydarzyć się wypadek.

Jego konsekwencją mogą być problemy finansowe całej rodziny, ale też kłopoty z wykonywaniem codziennych obowiązków. NNW Mamy może temu zapobiec. Jeżeli ubezpieczony rodzić dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłacone zostanie świadczenie. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na leki, rehabilitację czy wydatki dnia codziennego.

Posiadanie dużej rodziny to ogromna radość, ale też wyzwanie. Życie generuje nieustanne koszty. Na szczęście można je zminimalizować. Warto korzystać z różnego rodzaju zniżek i benefitów, wybierając przy tym usługi, które zapewnią bezpieczeństwo i spokój.

Partnerem artykułu jest LINK4

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    AdvertisementAdvertisement