Trwa ładowanie...

Karmi piersią 4-letniego syna, który ma autyzm

Avatar placeholder
17.02.2020 13:02
Matka karmi piersią 4-latka
Matka karmi piersią 4-latka (instagram.com)

Yakaly Di Roma ma 31 lat i dwóch synów. Zarówno 4-latka, jak i nowo narodzone dziecko karmi piersią. Z tego powodu spadła na nią fala krytyki.

1. Karmienie 4-latka piersią

Yakaly nie wstydzi się tego, że karmi swojego 4-letniego syna piersią. Początkowo planowała karmić przez roku lub dwa, ale widzi jak bardzo ten rodzaj więzi z matką potrzebny jest chłopcu.

Hans jest dzieckiem autystycznym, a karmienie piersią uspokaja go i pozwala się wyciszyć.

Yakaly karmi piersią swojego 4-letniego syna
Yakaly karmi piersią swojego 4-letniego syna (instagram.com)
Zobacz film: "Karmi piersią mimo ostrzeżeń lekarzy"

Yakaly uważa, że karmienie piersią ma bardzo wiele zalet. Dzięki temu jej dziecko czuje się bezpieczne i otoczone miłością. Niedawno kobieta urodziła drugiego syna, którego również karmi piersią.

4-letni Hans jest karmiony piersią dwa razy dziennie - zanim pójdzie do szkoły i przed snem. Ponadto ma normalną, zbilansowaną dietę dostosowaną do jego wieku.

2. Karmienie piersią i fala krytyki

Di Roma jest fotografką, często też staje po drugiej stronie obiektywu i pozuje - sama lub z dziećmi. To właśnie zdjęcia, na których karmi jednego lub dwóch synów wzbudzają najwięcej kontrowersji.

Na fotografiach Yakaly pozuje w bajkowych sceneriach i zwykle towarzyszy jej Hans oraz drugi synek. To właśnie te zdjęcia są tak krytykowane przez internetowych komentatorów.

Zarzucają Yakaly, że robi dziecku krzywdę i tak długie karmienie jest dla niego niebezpieczne.

Niektórzy nawet uważają, że czerpie ona przyjemność z karmienia tak dużego dziecka. Inni mówią, że to obrzydliwe. Yakaly przyznaje, że karmi piersią wtedy, gdy dzieci tego potrzebują. Nie wstydzi się i nie zamierza przepraszać.

Jej mąż wspiera ją w tym postanowieniu.

3. Karmcie piersią jak najdłużej

Yakaly chce swoją postawą zachęcić inne matki do jak najdłuższego karmienia. Przekonuje, że wtedy tworzy się bardzo specyficzna więź między matką a dzieckiem. Widok karmiącej piersią mamy nie powinien być niczym szokującym.

Sama Yakaly przyznaje, że nie wie, jak długo będzie karmić zarówno pierwszego, jak i drugiego syna. Na pewno jednak nie ugnie się pod naciskiem negatywnych komentarzy.

Decyzję o odstawieniu podejmie wspólnie z dziećmi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze