Trwa ładowanie...

„Jej Wysokość Zosia. Królewska kolekcja” – recenzja DVD

Księżniczka Zosia wraca do nas w kolejnej odsłonie. Od 15 stycznia 2016 roku w sprzedaży jest kolejna płyta DVD z przygodami Księżniczki Zosi „Królewska kolekcja”. Tym razem znajdują się na niej takie odcinki:

  1. Amulet i hymn
  2. Księżniczki, na pomoc!
  3. Podarunek Zimki
  4. Przygoda w Tangu
  5. Gdzie jest Minimus?

Na poprzednich płytach serii tylko w jednym z odcinków Zosia spotykała inną Księżniczkę Disneya. W ”Królewskiej kolekcji” aż w czterech odcinkach goszczą księżniczki! Bella (Amulet i hymn) oraz Tiana (Podarunek Zimki) pokazują Zosi oraz małym widzom, czym jest przyjaźń i jak wielką posiada ona moc. Z kolei Mulan (Księżniczki, na pomoc!) i Dżasmina (Przygoda w Tangu) uczą, jak ważna jest wiara we własne siły, bo tylko i wyłącznie dzięki sobie jesteśmy w stanie pokonać trudności.

Każdy z odcinków zaprasza nas do innej przygody, ale też do innego zakątka świata i innej kultury. Wspaniała muzyka i piękne słowa piosenek wpadają w ucho, więc dziecko od razu po pierwszym obejrzeniu, zapamiętuje znaczenie i rozumie sens bajki.

Wszystkie odcinki zamieszczone na płycie DVD przepełnione są magią. Amulet Zosi nie tylko pozwala jej rozmawiać ze zwierzętami, nie tylko też w trudnych chwilach sprowadza do niej księżniczki, które służą swoim doświadczeniem i pomocą, ale może nawet rzucić klątwę! Oczywiście tylko wtedy, gdy się na nią zasłuży, gdy zachowanie Zosi nie będzie takie, jak powinno być. Np. jej przechwałki związane z wykonywaniem hymnu i zaniedbanie przyjaciółek zostają ukarane żabim głosem. Zawsze jednak zwycięża dobre serce, przyjaźń i miłość, a także przywiązanie i oddanie.

Bardzo podobało mi się to, że twórca bajki pokazał w kilku odcinkach Amber i jej pomysłowość. Zwykle zakochana w sobie typowa „księżniczka”, która lubi być wyręczana i unika trudnych zadań, tym razem wielokrotnie wykazała się wielką odwagą i determinacją. Widzimy dzięki niej, że każdy może wiele osiągnąć, jeśli tylko chce. Każdy też posiada zdolności, które może wykorzystać w dobrym celu (machanie wachlarzami pomaga pozbyć się natrętnych owadów).

Nie ukrywam, że „Jej Wysokość Zosia” to typowo dziewczęcy film, który z pewnością zachwyci przede wszystkim każdą małą księżniczkę. Myślę jednak, że chłopcy również od czasu do czasu mogą obejrzeć coś tak delikatnego, pięknego i radosnego, jak odcinki „Królewskiej kolekcji”.

Uważam, że „Jej Wysokość Zosia. Królewska kolekcja” to bardzo wartościowa płyta, którą warto mieć w swojej kolekcji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.