Trwa ładowanie...

Jednorożec - kolorowanka dla dzieci i dorosłych

Jednorożec kolorowanka? Dlaczego nie! W ostatnim czasie to jeden z najczęściej poszukiwanych obrazków. Lubią go dziewczynki, ale i chłopcy chętnie wykorzystają go do prac plastycznych.

Zobacz film: "Jakie umiejętności powinno posiadać dziecko, które idzie do przedszkola?"

spis treści

1. Jednorożec. Kolorowanka dla dużych i małych

Jednorożec to sympatycznych zwierzak kojarzący się z mitologią oraz światem baśni. Najczęściej interesuje on dziewczynki, bo w wersjach kinowych przedstawiany jest w różu, z tęczową grzywą oraz dużą ilością brokatu.

Ale jednorożec bywa też niebieski lub zielony. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko samo wybrało kolory, jakie ubarwią jego rysunek.

Pamiętaj też o tym, że kolorowanka nie musi być uzupełniona kredkami. Wydrukowana na nieco grubszej kartce będzie idealna, aby pomalować ją farbami lub wykleić plasteliną (wcześniej trzeba zrobić z niej maleńkie kuleczki, i choć jest to dość żmudna praca, jest świetnym treningiem dla małych paluszków).

Przeczytaj również:

Kolorowankę z jednorożcem można zaproponować już najmłodszym dzieciom, które są na początku plastycznej drogi. Trzylatek dobrze sobie z takim rysunkiem poradzi. I choć na pewno nie będzie pokolorowany w konturach, trzeba pochwalić dziecko za trud włożony w pracę.

Chodzi o to, by nie zniechęcić swojej pociechy do kolorowania poprzez krytykowanie, bo to niezwykle ważny element w rozwoju malucha. Dzieci powinny jak najczęściej mieć możliwość rysowania i kolorowania, bo to pozytywnie wpłynie na późniejszą naukę rysowania szlaczków i pisania.

2. Stereotypy, czyli jednorożec dla chłopca

Zabawy dzieci często postrzegamy przez pryzmat stereotypów. Oznacza to, że z niepokojem spoglądamy na chłopca, który bawi się lalkami, i odwrotnie – samochody są według nas niewłaściwą zabawką dla dziewczynki. Świat się jednak zmienia. Nie ma potrzeby wybierać maluchowi sposobu zabawy.

Nie ma nic niepokojącego w tym, że chłopiec będzie chciał bawić się w dom lub kolorować obrazki z księżniczkami i jednorożcami. Dziewczynki mogą z kolei chcieć rysować samoloty, traktory i samochody.

Przeczytaj również:

3. Kolorowanki dla dorosłych

Wielu dorosłych lubi kolorować, choć nie każdy się do tego przyzna. I wcale nie musi sięgać po przeznaczone im rysunki, których w ostatnim czasie pojawiło się na rynku sporo. Rodzice mogą korzystać z kolorowanek swoich pociech i w ten sposób spędzić z nimi czas.

– Mój syn uwielbiał kolorować i przyznam, że chętnie mu w tej zabawie towarzyszyłem. Obaj braliśmy kolorowanki i każdy z nas przygotowywał swój rysunek. Później je podziwialiśmy i każdy z nas przywieszał swoje "dzieło" do lodówki. Kolorowaliśmy nie tylko samochody i postaci z bajek, ale też księżniczki, jednorożce i kwiatki, które później wręczaliśmy naszym ukochanym paniom: mamie, babci, cioci. Kolorowanki traktowaliśmy jak laurki

– wspomina Adam, tata 8-letniego Stasia i 2-letniego Felka.

Kolorowanie to świetna zabawa dla całej rodziny. Warto odłożyć na bok utarte schematy i stereotypy, sięgając po rysunki, które wybierze dla siebie dziecko.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.