Jednojajowe trojaczki - taka historia zdarza się raz na milion ciąż

Identyczne trojaczki urodziły się w Providence, w stanie Oregon w USA. Neonatolodzy uważają, że takie przypadki zdarzają się raz na milion ciąż. Trzy dziewczynki są wcześniakami i obecnie przebywają na oddziale intensywnej opieki noworodków. Wszystkie czują się dobrze, więc za miesiąc będą mogły wrócić do domu.

Narodziny trojaczków

Dziewczynek nie odróżniają nawet rodzice, dlatego też pomalowali im paznokcie na różne kolory. To pierwsze dzieci pary 19-latków: Amber i Logana. Trojaczki otrzymały imiona: Raelyn, Avery oraz Elaina.

Polecane wideo:

Niemowlęta urodziły się w 33. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. - Moment, kiedy zobaczyłam po raz pierwszy nasze córeczki, jest dla mnie niezapomniany. Są miłością mojego życia - mówi wzruszona Amber.

Lekarze obawiali się, że jedno dziecko nie przeżyje. Był problem z wyczuciem pulsu jednej z dziewczynek. - Zawsze chciałem zostać ojcem. Moje serce topnieje z miłości, wiedząc, że wszystkie trzy dziewczynki przeżyły - mówi ojciec trojaczków.

Ciąża nie przebiegała bez komplikacji. U Amber wykryto torbiel jajnika, który natychmiast musiał zostać usunięty. - Byłam przerażona, mogłam stracić nasze dzieci - wspomina mama dziewczynek. Na szczęście poród zakończył się sukcesem.

 

Obecnie cała rodzina oczekuje na szczęśliwy powrót do domu. Para planuje także wziąć ślub. Zapytani o kolejne potomstwo, mówią, że w przyszłości chcą mieć jeszcze synów.

Lekarze uważają, że trojaczki jednojajowe częściej rodzą się jako skutek wcześniejszego leczenia bezpłodności. Według statystyk Center for Disease Control and Prevention z 2014 roku, na każde 100 tys. noworodków rodzi się 113 trojaczków.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły podczas (...) siostry specjalnie starały się zajść w ciążę w tym samym czasie....

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby zapłodnienia pozaustrojowego para...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci? Rekordowe bliźniaki Szczęśliwi...

Ciąża wielopłodowa

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

syn. Augustina twierdzi, że lubi być w ciąży, nie miewa poważnych problemów, ani nie jest to dla niej stresujące. Jest także pewna, że będzie jej dane (...) i Braelee, lekarz żartował, że bardziej prawdopodobne jest wygrać na loterii,...