Przejdź na WP

Jednojajowe trojaczki - taka historia zdarza się raz na milion ciąż

Identyczne trojaczki urodziły się w Providence, w stanie Oregon w USA. Neonatolodzy uważają, że takie przypadki zdarzają się raz na milion ciąż. Trzy dziewczynki są wcześniakami i obecnie przebywają na oddziale intensywnej opieki noworodków. Wszystkie czują się dobrze, więc za miesiąc będą mogły wrócić do domu.

Zobacz film: "Jak dbać o siebie w czasie ciąży?"

1. Narodziny trojaczków

Dziewczynek nie odróżniają nawet rodzice, dlatego też pomalowali im paznokcie na różne kolory. To pierwsze dzieci pary 19-latków: Amber i Logana. Trojaczki otrzymały imiona: Raelyn, Avery oraz Elaina.

(YouTube.com)

Niemowlęta urodziły się w 33. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. - Moment, kiedy zobaczyłam po raz pierwszy nasze córeczki, jest dla mnie niezapomniany. Są miłością mojego życia - mówi wzruszona Amber.

Lekarze obawiali się, że jedno dziecko nie przeżyje. Był problem z wyczuciem pulsu jednej z dziewczynek. - Zawsze chciałem zostać ojcem. Moje serce topnieje z miłości, wiedząc, że wszystkie trzy dziewczynki przeżyły - mówi ojciec trojaczków.

Ciąża nie przebiegała bez komplikacji. U Amber wykryto torbiel jajnika, który natychmiast musiał zostać usunięty. - Byłam przerażona, mogłam stracić nasze dzieci - wspomina mama dziewczynek. Na szczęście poród zakończył się sukcesem.

 

Obecnie cała rodzina oczekuje na szczęśliwy powrót do domu. Para planuje także wziąć ślub. Zapytani o kolejne potomstwo, mówią, że w przyszłości chcą mieć jeszcze synów.

(YouTube.com)

Lekarze uważają, że trojaczki jednojajowe częściej rodzą się jako skutek wcześniejszego leczenia bezpłodności. Według statystyk Center for Disease Control and Prevention z 2014 roku, na każde 100 tys. noworodków rodzi się 113 trojaczków.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.