Trwa ładowanie...

Jednojajowe trojaczki - taka historia zdarza się raz na milion ciąż

 Magdalena Bury
14.10.2019 12:58
Jednojajowe trojaczki - taka historia zdarza się raz na milion ciąż
Jednojajowe trojaczki - taka historia zdarza się raz na milion ciąż (YouTube.com)

Identyczne trojaczki urodziły się w Providence, w stanie Oregon w USA. Neonatolodzy uważają, że takie przypadki zdarzają się raz na milion ciąż. Trzy dziewczynki są wcześniakami i obecnie przebywają na oddziale intensywnej opieki noworodków. Wszystkie czują się dobrze, więc za miesiąc będą mogły wrócić do domu.

1. Narodziny trojaczków

Dziewczynek nie odróżniają nawet rodzice, dlatego też pomalowali im paznokcie na różne kolory. To pierwsze dzieci pary 19-latków: Amber i Logana. Trojaczki otrzymały imiona: Raelyn, Avery oraz Elaina.

(YouTube.com)

Niemowlęta urodziły się w 33. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. - Moment, kiedy zobaczyłam po raz pierwszy nasze córeczki, jest dla mnie niezapomniany. Są miłością mojego życia - mówi wzruszona Amber.

Zobacz film: "Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie"

Lekarze obawiali się, że jedno dziecko nie przeżyje. Był problem z wyczuciem pulsu jednej z dziewczynek. - Zawsze chciałem zostać ojcem. Moje serce topnieje z miłości, wiedząc, że wszystkie trzy dziewczynki przeżyły - mówi ojciec trojaczków.

Ciąża nie przebiegała bez komplikacji. U Amber wykryto torbiel jajnika, który natychmiast musiał zostać usunięty. - Byłam przerażona, mogłam stracić nasze dzieci - wspomina mama dziewczynek. Na szczęście poród zakończył się sukcesem.

Obecnie cała rodzina oczekuje na szczęśliwy powrót do domu. Para planuje także wziąć ślub. Zapytani o kolejne potomstwo, mówią, że w przyszłości chcą mieć jeszcze synów.

(YouTube.com)

Lekarze uważają, że trojaczki jednojajowe częściej rodzą się jako skutek wcześniejszego leczenia bezpłodności.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze