Trwa ładowanie...

„Jake i Piraci z Nibylandii. Awantura o Magiczną Księgę” Disney Junior – recenzja

"Awantura o Magiczną Księgę" Disney Junior

"Awantura o Magiczną Księgę" Disney Junior

Disneyowska produkcja ponownie zabiera nas w niezwykle kolorowy świat Piotrusia Pana i jego drużyny, która dzielnie stawia czoła coraz to nowym, chytrym planom Haka i jego świty.

Tym razem podstępny pirat przywłaszcza sobie coś, co nie należy do niego. Coś, dzięki czemu magiczny świat Nibylandii może w ogóle istnieć.

I w taki właśnie sposób rozpoczyna się pełna przygód „Awantura o Magiczną Księgę”.

Jake i jego nieustraszeni kamraci, poproszeni o pomoc przez Piotrusia wyruszają w niezapomnianą podróż do samego Londynu, by wraz z Wendy, Michałkiem i Jankiem odzyskać ukradzioną przez podstępnego Haka księgę, w której spisane są ich wszystkie przygody. Zadanie to jest niezwykle ważne – jeżeli nie uda się odzyskać tego cennego przedmiotu, wszyscy zapomną o pirackiej krainie, a nawet o Piotrusiu Panu!

Pełna humoru pogoń po londyńskich ulicach i zakamarkach Nibylandii staje się cenną lekcją życzliwości, przyjaźni i współpracy. Bohaterowie zabierają nasze dziecko w podróż po świecie, w którym dobro zostaje docenione i wynagrodzone, występek zaś… No właśnie. Zło dostaje szansę na poprawę, którą – choć nie do końca świadomie – wykorzystuje, co ostatecznie wszystkim bohaterom wychodzi na dobre. Mały widz dowiaduje się, że świat wcale nie jest czarno-biały i nawet tak zuchwały Stary Dorsz jak Hak może odnaleźć w sobie iskierkę dobra.

A wszystko za sprawą księgi, która – chciałoby się powiedzieć – „ocala od zapomnienia”. Pomysł godny najwyższej pochwały! Czy można znaleźć lepszy sposób na uzmysłowienie dziecku wartości literatury, niż uczynienie z niej drogocennego skarbu, który dzielnie ratowany jest przez jego ulubionych bohaterów? Skarbu, dzięki któremu istnieje barwny, magiczny świat wyobraźni?

„Awantura o Magiczną Księgę” oraz cztery inne bajki, które znajdziemy na płycie („Skarb pirackiej Mumii”, „Opowieści Pirackiego dżina”, „Kapitan Gadżet” i „Śpiąca Syrena”) sprawnie łączą słowo, barwny obraz i piękne piosenki, by dać naszemu maluchowi niezapomnianą lekcję. Zdecydowanie warto spędzić nieco ponad dwie godziny i wraz z Piotrusiem Panem i jego nieustraszoną drużyną dać ponieść się pouczającej przygodzie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.