Trwa ładowanie...

Jaka odżywka do włosów będzie odpowiednia po koloryzacji?

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Farbowanie włosów to bez wątpienia najlepszy sposób na to, aby w krótkim czasie diametralnie zmienić swój wygląd. Kobiety decydują się na koloryzację włosów z wielu różnych powodów – często jest to potrzeba ukrycia pierwszych siwych włosów lub odrostów czy też chęć poeksperymentowania z kolorem. Nie ulega wątpliwości, że aktualnie farby do włosów to zdecydowanie jedne z najchętniej wybieranych produktów do włosów. Choć koloryzacja pozwala nam cieszyć się nowym i modnym kolorem, jest to zabieg, który w dużym stopniu wpływa na nasze włosy i może powodować ich uszkodzenia. Co więcej, jeśli o farbowane włosy nie zadbamy w prawidłowy sposób, bardzo często tracą one swój blask. Kosmetykiem, który pozwoli zadbać o Twoje włosy po koloryzacji, jest odpowiednia odżywka do włosów.

Farbowane włosy – podstawowe informacje

Farbowanie to zdecydowanie jeden z popularniejszych zabiegów przeprowadzanych w salonie fryzjerskim. Jednak dzięki tak dużemu rozwojowi rynku kosmetycznego, koloryzację włosów możemy w wygodny sposób wykonać również w domowym zaciszu, wykorzystując do tego celu farby do włosów, których bardzo obszerny wybór znajdziemy w każdej drogerii. Niestety samodzielna koloryzacja w domu, choć dla wielu z nas jest wygodna, może zakończyć się katastrofą i uszkodzeniem naszych włosów, jeśli nie będziemy postępować zgodnie z instrukcją.

Co więcej, farbowane włosy w szczególności wymagają naszej troski i poświęcenia im odpowiedniej ilości czasu na pielęgnację. Dlaczego? Po koloryzacji włosy mogą zmienić swoją strukturę – bardzo często zdarza się, że zmieniają np. swoją porowatość i stają się wysokoporowate. Co to oznacza? Ich łuski stają się mocno odchylone, przez co same włosy są bardzo suche, łamliwe, mogą się kruszyć, łatwo się puszą oraz stają się trudne do ułożenia.

Oprócz tego włosy farbowane w znacznie większym stopniu narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Promieniowanie ultrafioletowe sprawia, że kolor, który nie jest w odpowiedni sposób zabezpieczony, zaczyna o wiele szybciej blaknąć, a nasze kosmyki stają się matowe. W jaki sposób o nie dbać? Podstawowym kosmetykiem, który powinien znaleźć się wśród produktów do pielęgnacji jest odżywka do włosów farbowanych.

Odżywka do włosów farbowanych – dlaczego jest istotna?

Odżywka do włosów to produkt, którego podstawowym zadaniem jest odżywienie i zabezpieczenie włosów przed zbyt szybką utratą wody. Warto pamiętać, że w trakcie mycia naszych kosmyków szamponem pozbawiamy je warstwy sebum, która w naturalny sposób zabezpiecza je zarówno przed zbyt szybkim odparowywaniem wody, jak i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

W przypadku włosów farbowanych odżywka do włosów, oprócz nawilżenia oraz regeneracji, posiada jeszcze inną funkcję – dba o zabezpieczenie ich nowego koloru przed zbyt szybkim wypłukiwaniem i płowieniem. Regularne stosowanie takiej odżywki powoduje, że kolor naszych włosów o wiele dłużej pozostaje intensywny, a same włosy farbowane są w bardzo dobrej kondycji.

Jakie substancje powinny znaleźć się w składzie odżywki do włosów farbowanych? Przede wszystkim warto wybierać kosmetyki zawierające filtry UV. Substancje te doskonale chronią nasze kosmyki przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zwykle dostępne są w formie sprayu, dzięki czemu nie wymagają spłukiwania i z łatwością możemy zaaplikować je na nasze włosy. Pozostałe składniki, które dobrze sprawdzą się w przypadku odżywek do włosów farbowanych, to: miód, olej awokado, oliwa z oliwek, olej makadamia czy ze słodkich migdałów.

Jak dbać o farbowane włosy?

Odżywka do włosów to podstawowy kosmetyk, który pomoże nam zadbać o swoją fryzurę po koloryzacji. Warto jednak zwrócić uwagę na pozostałe wskazówki, które sprawią, że nasz kolor pozostanie nasycony i pełen blasku na jeszcze dłużej. Jest to chociażby:

  • korzystanie z szamponu dla farbowanych włosów;
  • unikanie zbyt częstego mycia włosów;
  • zabezpieczenie włosów przed działaniem gorąca;
  • odpowiednie zabezpieczanie włosów na basenie lub nad morzem (chlor i sucha woda znacznie przesuszają włosy).
Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza